خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / آب مقطر گیری | خرید آب مقطر گیری | فروش آب مقطر گیری
تا 80 درصد تخفیف
آب مقطر گیری
آب مقطر گیری

آب مقطر گیری | خرید آب مقطر گیری | فروش آب مقطر گیری

تقطیر های آزمایشگاهی تقریبا به صورت انحصاری به صورت تقطیر های گروهی انجام می شوند . دستگاهی که به عنوان تقطیر استفاده می شود گاهی اوقات با نام still یا دستگاه آب مقطر گیری مورد خطاب قرار می گیرد و از یک حداقل باز جوشان ( reboiler ) یا دیگ تشکیل شده است که مواد منبع تحت حرارت قرار می گیرند ، یک کندانسور که در آن بخار گرم شده دوبار خنک شده تا به حالت مایع برگردد ، و یک دریافت کننده که در آن مایع خالص شده یا تغلیض یافته ، به اسم عصاره ، جمع آوری می شود . چندین تکنیک آزمایشگاهی برای تقطیر توسط دستگاه آب مقطر گیری وجود دارد .

دستگاه آب مقطر گیری می تواند اکثر مواد معدنی ، فلزات ، مواد شیمیایی آلی و میکرو ارگانیسم ها را از آب را حذف کنند . یک دستگاه آب مقطر گیری تمیز و به خوبی نگاه داشته شده بیش از 95 درصد مواد معدنی ، از جمله سدیم ، سولفات ، نیترات و آرسنیک را حذف خواهد کرد . آلاینده های زیستی از جمله باکتری ها ، ویروس ها و کیست ها در طول تقطیر نابود می شوند . دستگاه آب مقطر گیری می تواند دستگاه ساده و یا ظریف تصفیه ی آب نوشیدنی باشد.

تقطیر هم چنین باعث حذف مواد مفید نظیر کلسیم و منیزیوم خواهد شد ، با آن که آب منبع مهمی از این مواد معدنی، در مقایسه با منابع غذایی در یک رژیم متعادل غذایی، نیست.

آب مقطر گیری ها معمولا به منظور تولید مقادیر اندکی از آب برای نوشیدن و پختن استفاده می شوند ، که علت آن هزینه ی عملکردی پایین و سرعت آهسته ی تولید آب تصفیه شده است . زمانی که مقادیر بیشتری از آب تصفیه شده مورد نیاز است ، اغلب اوقات یک سیستم اسمز معکوس ( RO ) بیشتر مناسب می باشد . محدودیت های مهم عملکردی دستگاه آب مقطر گیری مرتبط با آب سخت است . پوسته های آهکی تمایل به جمع شدن در محفظه ی جوش دارند . رسیدگی به این موارد نیاز به رسیدگی دائم یا استفاده از یک نرم کننده ی آب دارد . دستگاه آب مقطر گیری ممکن است نتوانند بعضی از ترکیبات فرار آلی را از آب حذف کنند. چنین چیزی باعث ایجاد رسوب در آب تصفیه شده می شود مگر این که دستگاه آب مقطر گیری دارای یک دریچه برای خروج بخار گاز یا فیلتر کربن فعال شده باشد .

عملکرد دستگاه آب مقطر گیری

قاعده ی کاری دستگاه آب مقطر گیری تبخیر و تغلیظ است . یک عنصر گرما دهنده ی الکتریکی ( 1000 تا 1500 وات ) آب را در یک مخزن ساخته شده از فولاد ضد زنگ به جوش می آورد . بخار های به وجود آمده مخزن را ترک و وارد یک کویل خنک کننده ی ساخته شده از فولاد ضد زنگ می شوند . در آن جا ، بخار تعلیض شده و به شکل آب مقطر شده در می آید . بعضی از آب مقطر گیری ها  از هوا برای خنک کردن بخار استفاده می کنند . سایرین از آب ورودی برای این منظور بهره می برند . زمانی که اکثریت آب از دستگاه آب مقطر گیری به بیرون بخار می شود ، یک سوئیچ شناور منبع برق عنصر گرما دهنده را خاموش می کند . محلول معدنی تغلیظ یافته در مخزن جوش رها می شود تا به طور کامل خارج شود ، و محفظه ی جوش به صورت دستی یا خودکار دوباره پر می شود .

بعضی از دستگاه های آب مقطر گیری به شکل واحد های رومیزی پرتابل ساخته می شوند . معمولا به صورت دستی پر می شوند و به یک پریز برق نرمال 120 والتی زده می شوند . آب مقطر گیری های رو میزی معمولا به صورت گروهی 3 تا 4 لیتر از آب را در یک زمان تقطیر می کنند . دیگر دستگاه های آب مقطر گیری به صورت دائمی ، معمولا در زیر زمین خانه نصب می شوند. آن ها به یک لوله ی آب وصل می شوند ، آب تقطیر یافته در یک ظرف ذخیره سازی جمع آوری می شود ، و سپس از یک پمپ کوچک به منظور پمپ کردن آب به شیر های آب تصفیه شده ، رطوبت زا ها ، یا یخچال ها و یخ ساز ها استفاده می شود . این واحد ها معمولا از نوع جریان مداوم دستگاه های آب مقطر گیری هستند .

هزینه ی استفاده از دستگاه آب مقطر گیری 

یک دستگاه آب مقطر گیری گروهی کوچک 4 تا 5 لیتر با یک عنصر گرم کننده ی 1000 واتی حدود 1 لیتر آب مقطر در هر ساعت تولید می کند . بنابراین ، هزینه برق به ازای هر لیتر آب تقطیر شده برابر با هزینه ی برق به ازای هر هزار وات است . به عنوان مثال ، اگر هزینه ی برق 200 تومان به ازای هر 1000 وات باشد ، هزینه ی تقطیر آب توسط دستگاه آب مقطر گیری برابر با 200 تومان به ازای هر لیتر خواهد بود .

اگر ته نشین ها یا رسوباتی روی عنصر گرم کننده ی الکتریکی تجمع یابند ، هزینه ها افزایش خواهد یافت ، بنابراین مهم است که از دستگاه آب مقطر گیری به شایستگی نگهداری شود . گرچه ، دستگاه های آب مقطر گیری جریان مداوم یا خود تغذیه ای که گران تر هستند معمولا کارآمدی بیشتری دارند و به احتمال زیاد هزینه ی برق را کاهش خواهند داد .

نگهداری

مدل هایی از دستگاه های آب مقطر گیری پیشنهاد می شوند که به منظور تمیز کردن آسان طراحی شده اند و دارای یک سیستم فلاش ( خارج سازی ) خودکار هستند . آب سخت باعث تجمع رسوب و پوسته در محفظه ی جوش خواهد شد ، بنابراین حذف کردن پوسته یا رسوب از عنصر حرارتی اغلب اوقات الزامی است . تمیز کردن را می توان با محلول سرکه انجام داد .

مخزن جوش را با یک محلول تشکیل شده از یک قسمت سرکه ی سفید با یک قسمت آب پر کنید و به مدت یک ساعت حرارت دهید . سپس منبع برق دستگاه آب مقطر گیری را خاموش و اجازه دهید محلول در مخزن جوش نشست کند . این مقدار زمان بستگی به مقدار پوسته یا رسوب تجمع یافته است . اگر مقدار آن زیاد است ، مدت زمان نشست محلول باید طولانی تر باشد . رها کردن محلول به همان حالت در طول شب به معنی این است که پوسته های کنده شده را سپس می توان تمیز کرد و دور ریخت . اگر آب بسیار سخت است ، ممکن است قبل از تقطیر آن را نرم کنید . به دنبال انجام این کار نیاز به نگهداری دستگاه آب مقطر گیری کاهش خواهد یافت . دستگاه های آب مقطر گیری دارای سیستم های فلاش خودکار می توانند باعث افزایش بازه ی زمانی بین تمیز کردن ها شوند . عمل فلاش ( خارج سازی ) را می توان هفته ای یک بار اگر سیستم خودکاری وجود ندارد ، به صورت دستی انجام داد .

هم چنین برای افزایش قدرت امر نگهداری و تمیز کردن دستگاه آب مقطر گیری می توانید 250 میلی لیتر سرکه را به هر 5 یا 6 دسته اضافه کنید . لجن بعد از انجام تقطیر توسط دستگاه آب مقطر گیری پاک می شود . آب مقطر را ولی می توان استفاده کرد چون تفاوت بارزی در کیفیت آب تقطیر شده به وجود نیامده است .

مخزن ذخیره کننده ی آب مقطر را نیز باید با آب تمیز هر چند وقت یک بار ضد عفونی کرد و شست . آب مقطر اغلب اوقات در ظروف شیشه ای در یخچال نگاهداری می شود . این ظروف را نیز باید به صورت دوره ای با کلر ضد عفونی کرد و شست .

اگر منبع جوش در دستگاه آب مقطر گیری به خوبی کار نمی کند ( حباب ها شدت زیادی دارند و آب را مجبور به ورود به لوله ی جمع آوری بخار می کنند ) ، آب ” مقطر ” ممکن است با آلاینده ها آلوده شود . شیر شناور در محفظه ی جوش نیز ممکن است گیر کند و اجازه به ورود آب غیر خالص داخل مخزن ذخیره کننده دهد .

اگر دستگاه آب مقطر گیری دارای یک فیلتر کربن فعال شده است ، باید هر 3 ماه یک بار یا به ازای هر 150 تا 200 گالن آب مقطر ، تعویض شود . فیلتر کربن مواد شیمیایی آلی فرار ، طعم ها ، عطر ها و کلر را می گیرد که عمل تقطیر توسط دستگاه آب مقطر گیری باعث حذف شدن آن ها نمی شود . باکتری ها هم چنین می توانند در فیلتر های کربن فعال شده جمع شوند . فن خنک کننده و کویل ها را نیز باید اگر نیاز باشد گردگیری کرد . گرد و غبار ممکن است بسوزند و عطر و طعم به آب دهند .

 

 

قیمت آب مقطر گیری آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت آب مقطر گیری می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • Readers Rating
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • Your Rating


تا 80 درصد تخفیف

دربارۀ admin

وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

گزیده ای از مطالب

اتوآنالایزر

اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …