خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / PH متر یا پی اچ متر | خرید PH متر | فروش PH متر یا پ هاش متر
PH متر
PH متر

PH متر یا پی اچ متر | خرید PH متر | فروش PH متر یا پ هاش متر

PH متر که هم چنین PH سنج نامیده می شود ، اسیدی و بازی بودن یک مایع یا دیگر مواد را در یک مقیاس 0 تا 14 اندازه می گیرد به طوری که 7 خنثی ، 8 تا 14 بازی و 0 تا 6 اسیدی می باشند . PH متر ها طیف ، رزولوشن و دقت متفاوتی دارند . یک PH متر دارای کاربرد های متفاوتی است از جمله تست خاک ، تست آب در استخر های شنا و حوضچه های نگاهداری از ماهی و تست دیگر مواد نظیر آبجو ، شراب ، غذا و چرم . یک PH متر می تواند دارای یک کاربرد عملکردی ترکیبی باشد نظیر یک PH متر ترکیب شده با ابزار اندازه گیری پتانسیل اکسایش کاهشی ( OPR ) ، اکسیژن حل شده ( DO ) ، ضریب هدایت الکتریکی ( EC ) ، کل نمک های حل شده ( TDS ) ، میلی ول ( mV ) ، میزان مقاومت ، میزان شوری ، یا دما . از یک PH / DO متر می توان به عنوان یک تستر PH خاک استفاده کرد .

pH متر می تواند دارای یک نقطه ، دو نقطه ، یا نقاط کالیبراسیون بیشتری برای تنظیم دقت باشد و می تواند دارای جبران دمای خودکار ( ATC ) باشد . ATC قرائت های دقیقی در نوسانات دمایی به دست می آورد . یک PH متر نظیر بسیاری از محصولات PH متر هانا Hanna ، دارای یک صفحه ی نمایش دیجیتال از نوع ال سی دی هستند . یک PH متر دیجیتال می تواند هم چنین دارای نور پشتی ( یا صفحه ی نمایش دارای نور پشتی ) برای بهتر خواندن داده ها در شب باشد . یک PH متر دیجیتال می توان دارای یک صفحه ی نمایش تک یا چند خطی برای راحتی مشاهده و برای نمایش شاخص ها باشد . یک تستر PH می تواند یک مدل دستی یا رومیزی باشد . یک تستر PH دستی پرتابل و مناسب برای کار های آزمایشگاهی یا میدانی می باشد . یا به شکلی است که در کف دست جا می شود ( با قابلیت اتصال الکترود ) ، یا در یک شکل کوچکتر ، پهن تر و هموار تر که با انگشتان آن را می تواند برای کاربرد های غوطه وری الکترود ها به کار برد . یک PH متر رومیزی معمولا ثابت است و معمولا در مجموعه های آزمایشگاهی به کار گرفته می شود . یک PH متر ممکن است پوشش ضد آب یا ضد غباری داشته باشد و ممکن است دارای یک درجه ی حفاظت ( IP ) باشد . بعضی از PH متر ها دارای یک عملکرد نگهداری هستند که قرائت را برای ثبت شدن نگه می دارد یا به صورت خودکار برای طولانی کردن عمر باتری ها خاموش می شود . یک PH متر می تواند برقی باشد یا با باتری کار کند . یک تستر Ph ممکن است دارای یک الکترود قابل جایگزین باشد یا می تواند دارای یک یا بیشتر از یک الکترود مجزا باشد . PH متر ها معمولا توسط محققین ، کارخانه ها ، مجموعه های آموزشی و دوستداران کشاورزی ، پرورش ماهی و کشت هیدروپونیک (hydroponics ) استفاده می شوند .

PH متر رومیزی

اندازه گیری pH بافر ها ، معرف های مایع و مواد شیمیایی فرمول گذاری شده در آزمایشگاه های تحقیقاتی توسط PH متر های رومیزی قابل اطمینانی صورت می گیرد که قرائت های دقیق و پایداری ارائه می دهند . PH متر های رومیزی را می توان به قیمت های مختلف از کمپانی های متفاوت خریداری کرد. زمان خریداری یک PH متر رومیزی فاکتورهایی که باید در ذهن داشت ابعاد ابزار ، محدوده ی pH و در دسترس پذیری است . اکثر مدل ها دارای یک طراحی جمع و جور هستند تا روی هر میز آزمایشگاهی جا شوند ، pH بین 0 تا 14 را می خوانند ، و دارای اینترفیس های کاربر پسندی هستند .

 PH متر پرتابل یا قلمی

pH متر های پرتابل یا قلمی برای اندازه گیری اندازه های دقیق pH محلول های شیمیایی متنوع در محیط های کنترل شده به علت ساختار جمع و جور و پرتابلشان به کار گرفته می شوند . صنایع داروشناسی ، زیبایی ، تست آب از PH متر های پرتابل بهره می برند . ویژگی های عملکردی اکثر مدل های باتری خور شامل اندازه گیری pH / یون ، انتقال داده ها و صفحات نمایش جامع می باشد . علاوه بر این ، مجموعه های از پیش تعیین شده ی بافری کار اندازه گیری را در موقعیت های کنترل شده آسان تر می سازند .

PH متر و اکسیژن متر ها

PH متر و اکسیژن متر ها در صنعت نوشیدنی و غذایی ، شیمیایی و محیط زیست نظیر بررسی رودخانه ها ، آب ، فاضلاب ، بررسی محل های ماهیگیری به کار گرفته می شوند . ویژگی های آن ها شامل صفحه کلید مقاوم به لیز نخوردن برای مقاومت در برابر دست های خیس ، پوشش ضد تابش خیره کننده برای مشاهده ی آسان ، صفحه ی نمایش دارای نور پشتی برای نمونه گیری بهتر در زمان شب و خود اصلاحی فشار جوی ، ارتفاع و شوری می شود . دقت و طیف عملکرد ها برای هر اکسیژن متر و pH متر ضروری هستند .

کالیبراسیون الکترود های pH و OPR

خود الکترود یا سنسور یک سیگنال به دیجیتال متر براساس اسیدی ، قلیایی یا پتانسیل یونی ( OPR ) محلول ارسال می کند . این سیگنال یک ولتاژ بسیار ضعیف اندازه گیری شده به میلی ولت است. دستگاه سیگنال را به pH تبدیل کرده و نتیجه را نشان می دهد . گرچه این سیگنال برای تمامی الکترود ها می تواند تغییر یابد و با گذشت زمان تغییر هم خواهد کرد . بخواهیم تشبیه کنیم می توانید آن ها را به عنوان یک باتری شیمیایی در نظر بگیرید .

با گذشت زمان باتری دیگر همان میزان ولتاژ را ارائه نخواهد داد و چراغ چراغ قوه ضعیف می شود . در نهایت چراغ به کل از کار می افتد . همین قضیه در مورد یک الکترود صدق پیدا می کند . چون سیگنال برای همان مقدار pH تغییر پیدا می کند ، دستگاه باید به نحوی مقدار صحیح pH را به آن اختصاص دهد . برای همین است که PH متر ها نیاز به کالیبراسیون دوره ای دارند . هر زمان که دستگاه کالیبره می شود ، مجموعه ی جدیدی از مقادیر را به سیگنال های ورودی اختصاص می دهد . به عنوان مثال ، یک الکترود pH جدید زمانی که در یک محلول استاندارد شناخته شده ( که معمولا با نام بافر شناخته می شود ) با یک pH 7.01 قرار داده می شود ممکن است یک خروجی سیگنال -5.1mV داشته باشد .

خود دستگاه بعد از کالیبراسیون روی صفحه ی نمایش خود عدد 7.01 را نشان می دهد. اجازه دهید این طور تصور کنیم که بعد از گذشت یک ماه همان الکترود یک سیگنال -5.5mV برای همان بافر به دستگاه ارسال می کند . بدون دوباره کالیبره کردن دستگاه ، شاهد نمایش اشتباه pH خواهیم بود. خطای 0.4mV میزان انحراف سیگنال است . در این رابطه این خطا آن قدر کوچک است که انحراف از مقدار واقعی آنقدر زیاد نخواهد بود (0.01pH ) . ولی به دنبال فرسوده شدن الکترود ، این خطا افزایش یافته و مقدار تغییر نیز زیاد خواهد داشت .

برای همین است که الکترود ها به دنبال فرسوده شدن نیاز به کالیبراسیون مکرر دارند . در انتهای عمر مفید آن ها ، الکترود ها ممکن است یک انحراف -30mV را نشان دهند که معادل 0.5 pH یا بیشتر است که بستگی به این دارد که کجا قرائت مقیاس pH صورت گرفته است . برای کاربر ، تمامی این موارد هر زمان که دستگاه کالیبره می شود رخ می دهد . گرچه ، زمانی که انحراف به حدود -30 تا 35mV افزایش پیدا می کند ، الکترود ها ناپایدار می شوند . کاربر متوجه خواهد شد که مقدار pH در صفحه ی نمایش با همان محلول بدون دلیل تغییر خواهد کرد . و ، دستگاه به احتمال زیاد دیگر کالیبره نخواهد شد .

 

قیمت ph متر

برای اطلاع از قیمت ph سنج می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دربارۀ admin

  وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

  گزیده ای از مطالب

  اتوآنالایزر

  اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

  یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …