خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / میکروسکوپ | خرید میکروسکوپ | فروش میکروسکوپ
میکروسکوپ
میکروسکوپ

میکروسکوپ | خرید میکروسکوپ | فروش میکروسکوپ

میکروسکوپ ابزاری است که برای مشاهده ی اشیائی استفاده می شود که برای دیدن با چشم غیر مسلح بسیار کوچک هستند . علم بررسی اشیاء کوچک با استفاده از چنین ابزاری میکروسکوپی نامیده می شود . Microscopic به معنی نامرئی برای چشم است مگر این که از میکروسکوپ استفاده شود .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع میکروسکوپ

انواع مختلف میکروسکوپ چشمی

به طور کلی دو نوع میکروسکوپ وجود دارد ، انواع ترکیبی ( که میکروسکوپهای نوری نیز نامیده می شوند ) که یک تصویر دو بعدی ایجاد می کنند و انواع استریو که یک تصویر سه بعدی فراهم می کنند . برای دقت 100% ، تقریبا تمامی میکروسکوپهای مدرن ترکیبی هستند ، از آن جایی که نوع استریو ضرورتا از دو میکروسکوپ ترکیبی تشکیل شده است که در کنار هم قرار گرفته اند .

میکروسکوپ صوتی

این نوع کمتر در رابطه با دقت و بیشتر در رابطه با پیدا کردن خطا ها ، شکستگی ها یا اشتباهات در طول فرآیند ساخت نمونه است .

با استفاده از فرا صوت ، این نوع ساده ترین ابزار تصویر یابی موجود است . میکروسکوپی است که خیلی کم از آن استفاده می شود که دلیل زیادی از این امر به کمتر شناخته شدن قابلیت های آن بر می گردد .

میکروسکوپ صوتی روبشی ، یا SAM ، در حال حاضر متداول ترین میکروسکوپ صوتی موجود برای دانشمندان امروزی است . آن ها می توانند از آن برای مشاهده ی یک نمونه ی داخلی بدون رنگ کردن یا ایجاد هر گونه آسیب به لطف تکنولوژی فوکوس نقطه ای استفاده کنند ، که تکیه بر یک تابش برای اسکن و نفوذ به نمونه در حالی که در آب است ، دارد .

میکروسکوب پروب روبشی ( SPM )

در میان انواع مختلف میکروسکوپها و تکنیک های میکروسکوپی ، میکروسکوپی پروب روبشی امروزه در مجموعه های آموزشی و صنعتی برای بخش های شیمی ، زیست و فیزیک استفاده می شود . این ابزار در توسعه و تحقیق به عنوان ابزار استاندارد آنالیز به کار گرفته می شوند .

تصاویر بسیار بزرگ نمایی بالایی دارند و به شکل نمونه های سه بعدی شکل در زمان آنی مشاهده می شوند . SPM ها یک پروب اختصاصی را برای اسکن سطح نمونه ، با از بین بردن محدودیت هایی که در میکروسکوپی الکترونی و نوری دیده می شود ، به کار می گیرند .

میکروسکوپ الکترونی

در میان انواع مختلف میکروسکوپ ، نوع الکترونی ( EM ) یک نوع قوی موجود است و امروزه به محققانی که از آن استفاده می کنند اجازه می دهد نمونه ای در اندازه ی نانومتر را مشاهده کنند .

میکروسکوپ الکترون عبوری ( TEM ) اولین نوع EM ، قادر به ایجاد تصاویری با اندازه ی یک نانومتر می باشد .

TEM انتخابی محبوب برای نانو تکنولوژی و هم چنین تولید و آنالیز نیمه هادی است .

یک نوع ثانویه از نوع الکترونی ، میکروسکوپ الکترونی روبشی ( SEM ) است که تقریبا قدرت 10 برابر کمتری به نسبت TEM ها دارد ، آن ها تصاویر با کیفیت بالا ، شارپ ، سیاه و سفید سه بعدی ایجاد می کنند .

میکروسکوپ الکترون عبوری و میکروسکوپ الکترونی روبشی دارای کاربرد های عملکردی در زمینه هایی نظیر زیست ، شیمی ، هندسه ، متالوژی و صنعت می باشند و هم چنین اطلاعاتی را در رابطه با توپوگرافی ، ریخت شناسی و ساختار نمونه ها به همراه می آورند .

میکروسکوپ استریو

نوع استریو ، که میکروسکوپ تشریح کننده نیز نامیده می شود ، دارای دو مسیر اپتیکال در زوایایی اندکی متفاوت است که اجازه می دهند تا تصویر زیر لنز ها به صورت سه بعدی دیده شوند .

انواع سه بعدی قدرت بزرگ نمایی کمتری دارند ، معمولا بین 10X و 200X ، ولی به طور کلی زیر 100x .

با این نوع شما معمولا گزینه ی خرید نوع زوم کننده یا ثابت را از کارخانه دارید و نسبتا ساده تر هستند . استفاده هایی که از این نوع می شود شامل نگاه به سطوح ، ریز جراحی ، و ساعت سازی ، علاوه بر ساخت و بررسی بورد های مدار می شود .

میکروسکوپ استریو به دانشجویان اجازه می دهد تا فتوسنتز گیاه را در عمل مشاهده کنند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع میکروسکوپ

میکروسکوپ نوری ترکیبی

میکروسکوپهای نوری ترکیبی متداول دو چشمی ، قدرت لنز ها و نور را با هم برای بزرگ نمایی نمونه ی تحت مشاهده با هم ترکیب می کنند .

معمولا خود عدسی چشمی اجازه به بزرگ نمایی 10X و 15X می دهد و زمانی که با سه یا 4 عدسی شیئی ترکیب شود ، که می توانند به داخل زمینه ی دید چرخیده شوند ، معمولا بزرگ نمایی بزرگتری تا یک حداکثر 1000X به دست می آید .

نوع نوری ترکیبی در میان گیاه شناسان برای مطالعه ی سلول های گیاهی ، در زیست برای مشاهده ی باکتری ها و انگل ها و هم چنین طیفی از سلول های جانوری / انسانی ، محبوب است .

از این ها در آزمایشگاه های جرم شناسی برای مشخص کردن ساختار های دارو بسیار مفید است .

میکروسکوپهای نوری ترکیبی یکی از آشناترین انواع مختلف میکروسکوپها هستند چون اکثر اوقات در کلاس های درسی علمی و زیستی پیدا می شوند .

به همین دلیل ، مدل های ساده به سهولت پیدا می شوند و ارزان هستند .

هم چنین ، چندین تکنیک تصویر یابی میکروسکوپی به دنبال استفاده از میکروسکوپ ترکیبی به دانشمندان و محققان مزیت رسانی می کند که ارزش بررسی را دارند .

میکروسکوپ  معکوس

یک میکروسکوپ معکوس ضرورتا یک میکروسکوپ علوم زیستی ” ایستاده ی ” معکوس ( سر به ته ) است . این نوع اشیاء را به نسبت انواع معمولی از یک موقعیت معکوس مشاهده می کند و استفاده ی زیادی از آن در مطالعه ی محیط های کشت سلولی مایع می شود ، چون قسمت هموار نمونه ی مایع قاعده ی مایع ( یعنی انتهای ظرف ) خواهد بود .

میکروسکوپ متالوژیکی

این نوع شکل ساده ای از میکروسکوپ ترکیبی می باشد که نه تنها برای نگاه کردن به نمونه های فلزی ، بلکه هم چنین پلاستیکی ، سرامیک و دیگر مواد استفاده می شوند . از آن جایی که نمونه ها جامد هستند ( و قادر به انتقال نور نیستند ) میکروسکوپ متالوژیکی تنها سطح را نورانی می کنند ، و گزینه های بزرگ نمایی بالایی دارند تا امکان مشاهده ی ساختار سطح فراهم شود .

The USB Computer Microscope

گرچه کاربرد های علمی مشابهی با دیگر میکروسکوپهای نوری ندارد ، ولی میکروسکوپ USB Computer ، در میان انواع مختلف میکروسکوپها قرار دارد که می توانند تقریبا برای هر شیئی که در آن نیاز به آماده سازی نمونه نیست استفاده شود .

این نوع ضرورتا لنز های ماکرویی است که به منظور بررسی تصاویر روی یک صفحه ی نمایش کامپیوتری وصل شده به داخل پورت USB آن استفاده می شود .

گرچه بزرگ نمایی محدود و قابل قیاس با میکروسکوپهای استاندارد ترکیبی نوری نیست و تنها مقدار آن 200X با یک عمق میدان کم است .

میکروسکوپ دیجیتال

نوع دیجیتال ممکن است از نظر فنی میکروسکوپ نباشند ، ولی بسیار شایع شده اند پس ارزش اشاره را دارند . نظیر نوع چشمی ، در رابطه با میکروسکوپهای ویدیویی تنوعی از گزینه ها و پیکربندی ها دیده می شود ، از میکروسکوپهای دیجیتال ساده گرفته تا سیستم های اندازه گیری ویدیویی پیشرفته ، گرچه میکروسکوپهای دیجیتال باید یقینا به عنوان جایگزینی برای میکروسکوپ چشمی در نظر گرفته نشوند ، بلکه ترجیحا دستگاهی از نوع دیگر به شمار آیند که گزینه های متفاوتی را در موقعیت های خاص فراهم می کنند .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع میکروسکوپ

قیمت میکروسکوپ آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت میکروسکوپ می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دربارۀ admin

  وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

  گزیده ای از مطالب

  اتوآنالایزر

  اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

  یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …