خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / همزن مغناطیسی | خرید همزن مغناطیسی | فروش همزن مغناطیسی
تا 80 درصد تخفیف
مگنت استیرر
مگنت استیرر

همزن مغناطیسی | خرید همزن مغناطیسی | فروش همزن مغناطیسی

مگنت استیرر یا همزن مغناطیسی یکی از مفید ترین ابزار در آزمایشگاه های توسعه ی محصول و تحقیقاتی هستند چون بدون خستگی کار ها را انجام می دهند و انتظار پاداش یا مزایایی هم ندارند . این واحد های جمع و جور رومیزی در طیف وسیعی از موارد کاربردی برای مخلوط کردن یا هم زدن نمونه های مایع در صنایعی از جمله پردازش غذا ، تولید مواد شیمیایی و بیو تکنولوژی استفاده می شوند .

همزن مغناطیسی کنترل شده توسط میکرو پردازنده چندین اندازه دارد ولی طبق قاعده ی کلی مشابهی عمل می کنند . همان طور که نام آن ها اشاره دارد ، همزن مغناطیسی علاوه بر کار هم زدن می توانند نمونه های تحت مطالعه را در طول عمل هم زدن گرم کنند . این همزن ها در کف دارای یک واحد کنترل میکرو پردازنده ، یک موتور برای هدایت آهن ربای داخلی و یک هات پلیت برای گرم کردن نمونه ی تحت مطالعه ، هستند . همزن مغناطیسی هم چنین دارای یک سیستم تایمر 4 گامی هستند که به محققین اجازه می دهد دما و مشخصه های هم زدن را تنظیم کنند .

برخلاف هم زدن به شکل سنتی که عمل ایجاد شده به شکل خارجی است و معمولا از تیغه های مخلوط کننده استفاده می کند ، همزن مغناطیسی دارای یک آهن ربای روکش گذاری شده است که در ظرف نمونه نظیر یک بالن ته گرد یا ته صاف آزمایشگاهی غوطه ور می شود . شکل آهن ربای همزن مغناطیسی می تواند میله ای ، بیضوی ، قرصی شکل یا تخم مرغی باشد و به مقدار زیادی به اندازه و شکل ظرف نمونه بستگی دارد .

زمانی که همزن مغناطیسی فعال می شود آهن ربای در حال چرخش در انتهای همزن مغناطیسی باعث می شود که آهن ربای موجود در ظرف نمونه نیز بچرخد . سرعت موتور آهن ربای داخلی همزن مغناطیسی، اندازه گیری و دقیقا تنظیم می شود : یک شروع آهسته ( برای جلوگیری از پاشیدن مایع ) سپس آهسته تند کردن سرعت تا به یک سرعت مطلوب رسیده شود .

یک مزیت کلیدی همزن مغناطیسی نسبت به همزن های سنتی یا سیستم های مخلوط کننده این است که آهن ربا های دارای روکش غوطه ور شده از نظر شیمیایی خنثی بوده و باعث آلوده کردن نمونه ها نمی شوند . تمیز و ضد عفونی کردن همزن مغناطیسی در مقابل کار های پر زحمت تری که باید به منظور تمیز کردن و ضد عفونی کردن ابزار مخلوط کردن با پیکربندی های پیچیده انجام داد ، ساده تر است .

یک عیب همزن مغناطیسی این است که مناسب مایعاتی که بسیار چسبناک هستند ، نمی باشند .

استفاده از همزن مغناطیسی برای امر هم زدن و مخلوط کردن محیط های مایع بسیار متداول است . این فرآیند را می توان در طول یک طیف دمایی گسترده و عملا با هر نوع عامل شیمیایی ، و هم چنین در سیستم های باز و بسته ، تحت فشار یا خلاء ، انجام داد .

سیستم ساده همزن مغناطیسی از دو جزء تشکیل شده است :

یک همزن مغناطیسی قرار داده شده در مایع و یک محرک مغناطیسی در بیرون از ظرف . هم آهن ربای همزن و هم محرک مغناطیسی یک نوع مدار مغناطیسی شکل می دهند . برای هم زدن عاری از مشکل در مایعاتی دارای ویسکوزیته های متفاوت محرک مغناطیسی باید دارای طیف وسیعی از سرعت های مختلف باشد . برای همین است که شکل و قدرت مدار مغناطیسی بین آهن ربای همزن و محرک مغناطیسی بسیار مهم است .

آهن ربای همزن یک آهن ربای میله ای است که با موادی محصور شده است که از آن محافظت کرده و جلوی آلودگی محیط مایع را می گیرند .

هسته ی آهن ربای همزن معمولا Alnico V ، یک جایگزین کمتر استفاده شده ی ساماریوم – کبالت ، می باشد . به علت ویژگی های استثنائی حرارتی و شیمیایی آن ( -200 درجه ی سانتیگراد تا +260 درجه ی سانتیگراد ) ، پلی تترا فلوئورو اتیلن ، ماده ای است که بیشتر از همه به منظور روکش گذاری آهن ربا ترجیح داده می شود . امکان پردازش آن به سادگی وجود دارد ، به سهولت استریل می شود و با پیش نیاز های کلاس 4 USP و FDA مطابقت دارد .

به طور کلی ، پیدا کردن موثر ترین میله ی همزن مغناطیسی برای یک کاربرد خاص مشکل است ، ولی فاکتور های مهم عبارتند از شکل ظرف و ویسکوزیته ی محیط مایع . در یک پتری دیش ، یک میله ی طویل با سرعت پایین کارآمدی بیشتری خواهد داشت ، در یک ظرف ته گرد استفاده از همزن های مغناطیسی تخم مرغی شکل انتخاب بهتری است . پیکربندی ایده آل جایی است که میله ی همزن و محرک آهن ربا دارای طول مشابه هستند و فضای بین آن ها حداقل می باشد .

 • میله ی همزن مغناطیسی استوانه ای
 • B میله ی همزن مغناطیسی تخم مرغی شکل
 • میله ی همزن مغناطیسی با نک برینگ
 • میله ی همزن مغناطیسی با برای کووت ها
 • میله ی همزن مغناطیسی برای بطری های کشت
 • نوع سفارشی برای راکتور های لبه دار .

افزایش قدرت مغناطیسی با استفاده از یک آهن ربای SmCo ممکن است برای بسیاری از کاربرد ها مزیت به همراه داشته باشد . گرچه ، هم چنین دارای عواقبی منفی باشد یعنی :

کوچ :

جایی که آهن ربای همزن مغناطیسی و محرک آهن ربا طول های بسیار متفاوتی دارند ، آهن ربای همزن مغناطیسی می تواند به یک قطب از محرک آهن ربا مهاجرت کند .

ترمز کردن :

یک نیروی بسیار قوی بین محرک و آهن ربای همزن مغناطیسی می تواند منجر به یک اثر ترمز کنندگی شود . به علت فشار آهن ربای همزن روی کف ظرف ، سرعت چرخش کاهش یافته و حتی جلوی چرخش می تواند گرفته شود . به طور کلی ، نمی شود شکل خاصی از میله ی همزن را توصیه کرد . در صورت هر گونه شک ، تست میله های مختلف همزن تحت شرایط خود شما می تواند مفید باشد .
دومین قسمت از این سیستم همزن محرک مغناطیسی است که در ساده ترین شکل خود از یک موتور القایی با سرعت کنترل یا یک موتور پله ای ساخته شده است . معمولا ، محرک مغناطیسی یک آهن ربای میله ای مستطیلی ساده ، یک آهن ربای U شکل یا یک آهن ربای ترکیبی SSMC است . چرخش آن القا کننده ی چرخش آهن ربای همزن مغناطیسی در مایع است . سرعت مورد نظر را می توان توسط یک کنترل سرعت لحاظ شده در سیستم تنظیم کرد .

 

 

قیمت همزن مغناطیسی آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت همزن مغناطیسی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 • Readers Rating
 • Rated 5 stars
  5 / 5 (1 )
 • Your Rating


تا 80 درصد تخفیف

دربارۀ admin

وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

گزیده ای از مطالب

اتوآنالایزر

اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …