خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / حمام آزمایشگاهی یا بن ماری | خرید حمام آزمایشگاهی | فروش حمام آزمایشگاهی
حمام آزمایشگاهی
حمام آزمایشگاهی

حمام آزمایشگاهی یا بن ماری | خرید حمام آزمایشگاهی | فروش حمام آزمایشگاهی

حمام آزمایشگاهی یا بن ماری لوازم جانبی هستند که در کاربرد های آزمایشگاهی و تحقیقاتی برای گرما دادن ، گداختن ، خنک کردن و حفظ یک محیط پیوسته برای نمونه های حساس به دما ، از جمله تحقیقات داروشناسی ، و آزمایش DNA و خون ، به کار گرفته می شوند . یک حمام آزمایشگاهی ممکن است دارای هم قابلیت خنک کنندگی و هم گرم کردن داشته باشد . نمونه ها درون یک حمام آزمایشگاهی گرما دیده یا سرد شده غوطه ور شده و از تمامی جوانح گرم یا سرد می شوند که همین امر باعث محافظت نمونه های حساس از تماس مستقیم با عنصر گرم کننده می شود . یک حمام آزمایشگاهی در حال گردش با به گردش در آوردن مایع حمام این محافظت را گسترش داده و مانع نوسانات دمایی می شود . گرچه آب برای پر کردن بن ماری استفاده می شود ، ولی در بعضی موارد نیاز به دیگر مایعات از جمله سیلیکون ، اتیلن گلیکول و معرف های کنترل جلبک ها است .

حمام آزمایشگاهی

از حمام آزمایشگاهی در پردازش غذا ، متالوژی ، تحقیقات زیستی و صنعت داروشناسی برای گرما دادن یا خنک کردن نمونه ها به طور غیر مستقیم استفاده می شود. حمام آزمایشگاهی آنالوگ دارای یک صفحه ی مدرج و یک ترمومتر مجزا برای کنترل و بررسی دمای بن ماری هست . مدل دیجیتالی حمام آزمایشگاهی دارای یک ترمومتر یکپارچه و کنترل های دمای دقیق تر می باشد . آب مایع استانداردی است که استفاده می شود ولی در بعضی موارد نیاز به دیگر مایعات نظیر گلیکول ، روغن ، معرف های کنترل جلبک ها ، یا ترکیبی از این مواد است .

حمام آزمایشگاهی برای گرم کردن نمونه ها ، گداختن نمونه های حساس و انجام مطالعات هورمونی و ژنتیکی استفاده می شود در حالی که انواعی هم هستند که با خنک سازی باعث حذف گرما از نمونه ها می شوند و آن ها را در یک دمای امن حفظ می کنند . بعضی از انواع حمام آزمایشگاهی دارای ویژگی های هم خنک کنندگی و هم گرم کردن دارند . یک حمام آزمایشگاهی سیرکولاسیون هم چنین دارای یک محیط سرد یا گرم شده ی کنترل شده است که با به گردش در آوردن مایع بن ماری جلوی نوسانات دمایی را می گیرد . یک بن ماری غلیان ، که هم چنین حمام آزمایشگاهی دما بالا نامیده می شود ، تا دمایی برابر با 250 درجه ی سانتیگراد می رسد و اساسا برای آزمایش غذا و نوشیدنی ها و استخراج DNA استفاده می شود .

اتاقک های حمام آزمایشگاهی دارای صفات متنوعی هستند از جمله ظرفیت ، اتاقک های تک یا دوتایی ، عمق ، نوع درپوش و مواد ساخت . حمام آزمایشگاهی دارای چند اتاقک معمولا دارای کنترل مستقل دمایی هست تا چند نمونه را بتوان هم زمان با استفاده از شرایط فردی معین شده مورد پردازش قرار داد . اتاقک های کم عمق برای نمونه های کوچکتر ، نظیر لوله های آزمایش و فلاسک های کوچک به کار گرفته می شوند در حالی که اتاقک های عمیق برای نمونه های با اندازه ی بزرگتر یا بشر ها طراحی شده اند . درپوش های حمام آزمایشگاهی معمولا از فولاد ضد زنگ یا پلاستیک شفاف هستند . درپوش های فولاد ضد زنگی به منظور استفاده در دما های بالاتر مناسب هستند ، در حالی که درپوش های شفاف به کاربر این امکان را می دهند که بدون باز کردن در حمام آزمایشگاهی محتویات آن را بررسی کند . درپوش های سه گوش یا نوک تیز اجازه به قرار دادن ظروف نمونه بلندتری را می دهند . اکثر اتاقک ها از فولاد ضد زنگ هستند ، که می تواند استریل شده یا مقاوم به خوردگی و مواد شیمیایی باشد . ویژگی هایی که باید زمان خرید حمام آزمایشگاهی مد نظر داشت شامل ظرفیت ، محدوده ی دمایی ، کنترل آنالوگ یا دیجیتال ، درپوش ، ظرفیت اتاقک و مواد ، ترموستات محدود بالا برای جلوگیری از بیش از حد گرم شدن ، بخش خارجی که برای دست زدن خنک باشد ، و پیش نیاز های منبع برق ، می شوند .

حمام سیرکولاسیون

حمام های سیرکولاسیون در کاربرد های تحقیقاتی و آزمایشگاهی برای حفظ نمونه در یک دمای ثابت استفاده می شوند . یک حمام سیرکولاسیون می تواند برای گرم یا خنک کردن نمونه استفاده شود و بعضی از مدل ها هر دو قابلیت را دارا می باشند . از آن ها برای گرم کردن یا گداختن نمونه ها استفاده می شود و نوع خنک کننده برای حذف گرما از نمونه ها و حفظ در یک دمای امن استفاده می شوند . ویژگی هایی که باید زمان خرید یک حمام سیرکولاسیون مد نظر داشت شامل ظرفیت ، ابعاد حمام و فضای موجود ، محدوده ی دمایی و الزامات منبع برق می باشد . از جمله تولید کننده ها کمپانی Polyscience می باشند .

 

لوازم حمام آزمایشگاهی

لوازم جانبی به منظور توسعه دادن قابلیت های بن ماری و حمام های سیرکولاسیون استفاده می شوند . گرچه حمام ها معمولا با آب مقطر یا آب شیر پر می شوند ، ولی در بعضی موارد استفاده از مایعات دیگر نظیر سیلیکون مایع ، اتیلن گلیکول و معرف های کنترل جلبک ها دیده می شود . گاهی اوقات یک رک یا قفسه حمام آزمایشگاهی برای نگه داشتن فلاسک ها ، لوله های آزمایش یا دیگر ظروف نگه دارنده ی نمونه که اغلب اوقات در حمام مورد پردازش قرار می گیرند ، سفارشی می شوند . یک پلیت ارزیابی را می توان برای نگه داشتن چندین نمونه ی کوچک مورد استفاده قرار داد تا آزمایش مداوم آن ها تضمین شود . درپوش های حمام آزمایشگاهی مواد ، ساخت و شکل های مختلفی دارند . یک درپوش سه گوش اجازه می دهد که بخار به زیر درپوش به سمت جناحین حمام آزمایشگاهی برود و خطر آلودگی را کاهش دهد و درپوش های شفاف اجازه به اپراتور می دهند که بدون نیاز به باز کردن در حمام نمونه را مشاهده کنند . از گلوله های پلی پروپیلنی نیز می توان برای به عنوان یک درپوش استفاده کرد که به فرد اجازه می دهد ظروف بلندتری را برای نمونه ها به کار ببرد .

حمام آزمایشگاهی شیکر دار

حمام آزمایشگاهی شیکر دار برای گداختن ، گرما دادن ، مخلوط کردن و هم زدن نمونه ها ایده آل هستند . بعضی از کاربرد ها شامل هیبریداسیون ، کشت باکتری و ارزیابی های زیستی مولکولی می شود . ظرفیت می تواند متنوع و از مدل های کوچک رو میزی باشد تا مدل های اندازه بزرگ صنعتی . داخل حمام آزمایشگاهی شیکر دار باید به دلایل بهداشتی و دوام پذیری از فولاد ضد زنگ باشد . اکثر مدل ها دارای یک مکانیسم هم زدن مغناطیسی هستند . عمل شیکر ممکن است خطی یا دایره ای با یک سرعت قابل تنظیم باشد . بعضی از ویژگی هایی که باید مد نظر گرفت یک پارچگی و طیف دمایی ، صفحه ی نمایش ، قابلیت برنامه ریزی ، کیفیت ساخت ، شاخص سطح پایین آب و پلتفرم های موجود برای سفارشی سازی است .

 

 

قیمت حمام آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت بن ماری آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دربارۀ admin

  وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

  گزیده ای از مطالب

  اتوآنالایزر

  اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

  یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …