خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / شیکر آزمایشگاهی | خرید شیکر آزمایشگاهی | فروش شیکر آزمایشگاهی
تا 80 درصد تخفیف

شیکر آزمایشگاهی | خرید شیکر آزمایشگاهی | فروش شیکر آزمایشگاهی

شیکر آزمایشگاهی برای هم زدن مایعات در ظروف آزمایشگاهی برای اعمالی نظیر ارزیابی ها، محیط های کشت، رنگ آمیزی، تحلیل های داروشناسی، آنالیز آلودگی آب و همولیز استفاده می شوند. 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات شیکر اوربیتالی
 

متداول ترین نوع شیکر آزمایشگاهی، شیکر رومیزی است ، گرچه مدل هایی از شیکر آزمایشگاهی هم وجود دارد که روی کف اتاق برای انجام کار های با حجم بالا قرار می گیرند. اکثر شیکر های آزمایشگاهی می توانند در انکوباتور ها، یخچال ها و هود های شیمیایی به کار گرفته شوند.

انواع مختلفی از شیکر آزمایشگاهی وجود دارد ، که هر کدام الگو های هم زدن متفاوتی دارند . یک اوربیتال شیکر آزمایشگاهی سکوی ( پلت فرم ) خود را به شکل دایره ای حرکت می دهد در حالی که یک شیکر آزمایشگاهی رفت و برگشتی سکوی خود را از یک سمت به سمت دیگر جا به جا می کند ، یک شیکر آزمایشگاهی الاکلنگی سکوی خود را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد ، یک شیکر آزمایشگاهی گردابی سکوی خود را می چرخاند ، یک شیکر آزمایشگاهی لرزشی دارای یک سکوی لرزشی است و یک شیکر آزمایشگاهی به کار گیرنده ی مچ از عمل هم زدن با دست تقلید می کند . یک شیکر آزمایشگاهی میکروپلیت یا پلیت شیکر برای این طراحی شده است که میکروپلیت ها را در خود نگاه دارد و الگو های متفاوت هم زدن را دارا می باشد .

اوربیتال شیکر آزمایشگاهی

یک اوربیتال شیکر آزمایشگاهی حرکتی روان و دایره ای دارد تا مایعات به شکل یکنواختی مخلوط شوند . نام دیگر آن روتاتور آزمایشگاهی ، روتاتور لوله ای ، یا شیکر روتاری می باشد ، دارای سکویی برای نگه داشتن ظروف متفاوت آزمایشگاهی از جمله فلاسک ها ، لوله های آزمایش و میکروپلیت ها است . اوربیتال شیکر ها دارای یک اینترفیس ( رابط ) دیجیتالی یا آنالوگی برای تنظیم کردن زمان و سرعت هم زدن می باشند . شیکر های خاصی دارای یک محفظه در سکو و کلید های کنترلی بر روی خود برای تنظیم دمای درون محفظه برای اعمالی می باشند که نیاز به انکوباسیون یا سرد کردن دارند . در میان فاکتور هایی که باید زمان انتخاب یک اوربیتال شیکر در نظر گرفت طیف سرعت ، قطر حدود فعالیت ، اندازه ی سکو ، و انواع ظروفی که می توانند جا شوند ، قرار می گیرد . اوربیتال شیکر ها برای رنگ کردن ، blotting ( انتقال پروتئین ها ، RNA یا DNA به داخل یک حامل ) ، مخلوط کردن و دیگر کاربرد های آزمایشگاهی استفاده می شوند .

شیکر آزمایشگاهی الاکلنگی

یک شیکر آزمایشگاهی الاکلنگی سکوی خود را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد تا مایعات در ظروف آزمایشگاهی به شکل همسانی مخلوط شوند . سکوی الاکلنگی معمولا دارای لبه های بالا آمده و سطحی هستند که امکان لیز خوردن وسایل یا ظروف آزمایشگاهی از روی شیکر آزمایشگاهی وجود ندارد . بعضی از مدل ها امکان تنظیم زاویه ی حرکت دادن سکو را اجازه می دهند و ممکن است دارای گیره یا نوار هایی برای محکم کردن ظروف به سکو باشند . شیکر های الاکلنگی ممکن است سرعت متغیر یا ثابتی داشته باشند ، و برای بررسی عمل در حال انجام دارای یک صفحه ی نمایش دیجیتال هستند . زمان انتخاب یک شیکر آزمایشگاهی الاکلنگی ، اندازه سکو و ظرفیت بار گذاری باید مد نظر گرفته شود . شیکر آزمایشگاهی الاکلنگی به صورت متداول در مجموعه های آزمایشگاهی و علمی برای کاربرد هایی نظیر شستشوی لکه ، هیبریداسیون و رنگ کردن به کار گرفته می شوند .

شیکر آزمایشگاهی رفت و برگشتی

یک شیکر آزمایشگاهی رفت و برگشتی که با نام شیکر آزمایشگاهی متقابل یا غلتان نیز شناخته می شود ، دارای سکویی است که از یک سمت به سمت دیگر برای هم زدن مواد در ظروف آزمایشگاهی جا به جا می شود . شیکر های رفت و برگشتی از نظر محدوده ی رفت و برگشت ، یا طول ضربه ، که اندازه گیری حرکت خطی سکو می باشد ، متفاوت هستند . به طور کل ، طول ضربه ی 20 میلی متری یا بیشتر باعث مخلوط کردن کامل تر حجم های بزرگ می شود . اندازه سکو و میزان بار گذاری نیز از شیکری به شیکر دیگر متفاوت است . اکثر شیکر ها دارای کلید های کنترلی برای تنظیم سرعت هم زدن و مدت آن دارند و بعضی دارای یک صفحه ی نمایش دیجیتال برای بررسی عمل در حال انجام می باشند . مدل های خاصی دارای یک سنسور بار گذاری هستند که به دنبال مشاهده ی عدم توازن به صورت خودکار عمل هم زدن را کاهش یا متوقف می کند تا نمونه ها در امان باشند . یک شیکر آزمایشگاهی رفت و برگشتی برای کاربرد هایی نظیر کشت سلولی ، مطالعات حلالیت و استخراج های سلولی به کار گرفته می شوند .

شیکر آزمایشگاهی میکروپلیت

شیکر های میکروپلیت آزمایشگاهی برای مخلوط کردن میکرو تیتر پلیت و ریز لوله ها برای ارزیابی های متنوعی ایده آل هستند . کاربرد های مورد نظر می توانند شامل عیارسنجی ایمنی ، ELISA ، کشت های سلولی ، دناتوره کردن اسید های نوکلئیک و پروتئین ها ، رنگ ها و بلات ها شوند . شیکر های میکروپلیت از نظر ظرفیت متفاوت هستند و ممکن است رک های میکروپلیت و ریز لوله ی مختلفی را بسته به کاربرد ارائه دهند . اکثر فروشندگان طیفی از لوازم جانبی را برای سفارشی کردن شیکر آزمایشگاهی میکروپلیت برای کاربرد های مختلف پیشنهاد می دهند ; چنین چیز هایی می تواند شامل پلیت های 384-well (384-well plates ) لوله های میکرو سانتریفیوژ و انواعی از ریز لوله ها با حجم های مختلف شود . اگر انجام انکوباسیون در آزمایشگاه شما ضروری است ، ابعاد شیکر آزمایشگاهی میکروپلیت را بررسی کنید تا مطمئن شوید در یک انکوباتور جا می گیرد . بعضی از ویژگی هایی که باید در شیکر آزمایشگاهی میکروپلیت به دنبال آن بود شامل محدوده ی سرعت ( RPM ) ، قابلیت برنامه ریزی ، صفحه ی نمایش ، تایمر و ضمانت سازنده می باشد .

روتاتور شیکر لوله

شیکر های لوله روتاری اجازه به چرخاندن و هم زدن هم زمان لوله ها می دهند . گزینه هایی که ممکن است در آن ها دیده شود شامل تنظیم زاویه ، چرخش مداول ، جا به جایی در یک زاویه و ویژگی نوسانی می شود . در مواردی نظیر زیست مولکولی ، بیو شیمی ، هیستوشیمی و پزشکی به کارگرفته می شوند . اکثر شیکر های روتاری به نحوی ساخته می شوند که درون یک انکوباتور ، هود زیستی یا سرد خانه قرار گیرند . مطمئن شوید که دستور العمل های دمایی و هم چنین ابعاد شیکر آزمایشگاهی لوله روتاری را بررسی کنید . بعضی از ویژگی هایی که باید مد نظر گرفت شامل محدوده ی سرعت ( RPM ) ، زاویه ی چرخش / نوسان ، ظرفیت و پویایی می باشد .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات شیکر اوربیتالی
 

 

قیمت شیکر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت شیکر آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • Readers Rating
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • Your Rating


تا 80 درصد تخفیف

دربارۀ admin

وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

گزیده ای از مطالب

هات پلیت

هات پلیت | خرید هات پلیت | فروش هات پلیت

یک هات پلیت آزمایشگاهی در موارد تحقیقاتی ، کلاس درس ، یا مجموعه های پزشکی …