خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / ترازوی آزمایشگاهی | خرید ترازوی آزمایشگاهی | فروش ترازوی آزمایشگاهی

ترازوی آزمایشگاهی | خرید ترازوی آزمایشگاهی | فروش ترازوی آزمایشگاهی

ترازوی آزمایشگاهی در زمینه های آموزشی ، تحقیقاتی و آزمایشگاهی برای اندازه گیری وزن اشیاء به کار گرفته می شوند ، در حالی که یک balance ( به معنی ترازو ولی متفاوت با آن شاید کلمه ی توازن بهتر باشد ) به منظور تعیین جرم یک شیء مرتبط با یک استاندارد خاص استفاده می شود . نتایج اندازه گیری از یک balance معمولا دقیق تر از یک ترازو در نظر گرفته می شوند .

 

 

مشاهدۀ انواع ترازوی آزمایشگاهی
 

 

 

 

یک ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال درجه ی بالایی از دقت را اندازه گیری می کند و نتایج را به صورت دیجیتالی نشان می دهد . یک ترازوی آزمایشگاهی رطوبتی از گرما برای آنالیز محتوای رطوبتی یک نمونه استفاده می کند . یک ترازوی آزمایشگاهی قرار دادی دقت کمتری به نسبت ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال دارد و به صورت متداول در اداره ها ، طلا فروشی ها و آشپزخانه ها استفاده می شود . یک ترازوی آزمایشگاهی مکانیکی ساده ترین نوع ترازو است ، و از یک بازو و لغزنده برای مشخص کردن اندازه گیری استفاده می کند . یک ترازوی فنری نوعی از ترازوی آزمایشگاهی است که به صورت متداول به منظور اهداف عمومی وزن و در کلاس های درس برای توضیحات نیرو و کنش – واکنش استفاده می شود . کارخانه های سازنده شامل Mettler-Toledo ، Ohaus و Sartorius می شوند .

ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال

هر آزمایشگاهی نیاز به یک ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال عالی برای اندازه گیری های قابل قبول و دقیق وزن معرف دارد . انتخاب ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال بستگی به هزینه ، دوام ، قابلیت تکرار و طیف اندازه گیری است . مشخصه های ترازو های آنالیتیکال اندازه گیری از میکرو گرم تا میلی گرم را ممکن می سازند . یک چیز دیگر که باید مد نظر داشت اندازه ی ترازو است چون نیاز به این خواهد بود که روی میز آزمایشگاه قرار گیرد . هزینه ی ترازو های آنالیتیکال متغیر است ولی ارزش سرمایه گذاری را دارند چون معمولا دارای یک طول عمر طولانی هستند .

ترازو آزمایشگاهی رطوبتی

ترازو ها و آنالیز کننده ی رطوبتی به شکل دقیقی محتوای رطوبتی و وزن خشک معرف های مختلف استفاده شده در آزمایشگاه های شیمیایی و صنعتی را فراهم می کنند . نظیر دیگر ترازو های آزمایشگاهی زمان انتخاب یک ترازو آزمایشگاهی رطوبتی باید ظرفیت وزن آن ، تکرار پذیری ، ابعاد و هزینه را در نظر گرفت . سرمایه گذاری برای خرید ترازو آزمایشگاهی رطوبتی صحیح تا حد زیادی بر پروژه های تحقیقاتی آتی شما تاثیر خواهد گذاشت .

 

ترازوی دقیق آزمایشگاهی

ترازو های دقیق آزمایشگاهی دقیق ترین ابزار آزمایشگاهی برای اندازه گیری وزن معرف های خشک هستند . ما ترازو های دقیقی را لیست کرده ایم که دارای ویژگی های طیف ظرفیتی گسترده ، قابلیت خوانا بودن بالای اندازه ، کاربر پسند بودن ، و مقرون به صرفه بودن هستند . بسیاری از تولید کنندگانی که ما معرفی می کنیم چندین مدل پیشنهاد می کنند که شما می توانید بر اساس اهداف بلند پایه ی خود آن ها را انتخاب کنید . بعضی از ترازو های دقیق دارای گزینه ی یک حفاظ و کد قفل کننده برای حفاظت بیشتر در برابر فاکتور های محیطی و رعایت استاندارد ها می باشند .

ترازوی آزمایشگاهی مقایسه کننده

ترازوی آزمایشگاهی مقایسه کننده دارای دقت بسیار بالایی هستند که به واسطه ی کشف مقادیر اندک وزن ، امکان خواندن بسیار دقیق و ذرات کوچک متمایز می شوند ، به ویژه اگر شیء یا نمونه ی مورد نظر در مقایسه با تغییر وزن بزرگ است ، ترازوی آزمایشگاهی مقایسه کننده معمولا برای آنالیز اندازه گیری وزن جرم های استاندارد ملی استفاده می شوند . مشتریان ترازوی آزمایشگاهی معمولا شامل خدمات توزین و تعیین مقدار حقوقی ، آزمایشگاه های کالیبراسیون ، و اداره های توزین و اندازه گیری می شود . کاربرد های بیشتر شامل هر گونه عملکرد وزنی خواهد بود که نیاز به وزن کردن مطلق با یک دقت فوق العاده بالا دارند .

ترازوی آزمایشگاهی دو کفه ای، تنها برای وزن کردن های مقایسه ای استفاده می شوند چون وزن یک محصول را با وزن های رفرنس مقایسه می کنند . ترازوی آزمایشگاهی تک کفه ای، ولی می توانند به منظور اندازه گیری های مقایسه ای با استفاده از تکنیکی استفاده شوند که شامل تعویض متوالی شیء مورد نظر و یک توده ی مشابه دارای وزن مرجع می شود ، به ویژه با استفاده از شاخص ترازوی آزمایشگاهی برای فراهم آوردن امکان محاسبه ی اختلاف های اندک بین دو مقدار .

ترازوی آزمایشگاهی دو کفه ای

در جوامع علمی کلمه ی balance معانی مختلفی دارد ولی در زمینه ی وزن کردن از اختصار beam-balance  پدیده آمده است که وزن یک نمونه یا محصول در تعادل با لحظات یک شاهین ترازو در حدود یک نقطه ی اتکای مرکزی قرار دارد. این شاهین ترازو دارای یک کفه ی آویزان در هر انتها است و بنابراین این نوع ترازوی آزمایشگاهی به اسم دو کفه ای شناخته می شود . در تعریف ، ترازو های دو کفه ای همیشه برای توزین های مقایسه ای استفاده می شوند .

ترازوی آزمایشگاهی یک کفه ای

ترازوی آزمایشگاهی یک کفه ای به منظور اندازه گیری وزن استفاده می شوند ، نظیر ترازو های ساده ی فنری و ترازو های پیشرفته تر نیروی الکتریکی ، و دارای یک کفه هستند و می توانند به منظور توزین های مقایسه ای یا توزین مستقیم به کار گرفته شوند .

ترازوی آزمایشگاهی پرتابل

ترازو های قابل اطمینان پرتابل وزن خشک را با دقت و خوانا بودن اندازه گیری می کنند . هزینه ، قدرت و ظرفیت ترازوی پرتابل موارد کلیدی هستند که قبل از خرید باید در نظر داشت . ترازوی آزمایشگاهی پرتابل جمع و جور هستند . بعضی از ترازو های پرتابل قادر به اندازه گیری وزنی تا 12 هزار گرم می باشند .

ریز ترازو ها ( میکرو ترازو ها )

ریز ترازو ها برای وزن کردن کوچکترین کمیت های یک نمونه ، یک میلیون قسمت یک گرم ، طراحی شده اند و بالاترین دقت را به دست می دهند . از آن ها در آزمایشگاه های تحلیلی به منظور وزن نمونه هایی استفاده می شود که در ظروف سنگین تا کاغذ صافی ها قرار می گیرند . از آن ها می توان برای تست های استفاده کننده از پیپت یا کالیبراسیون نیز استفاده کرد . اگر استاندارد GLP / GMP نیاز باشد ، به دنبال ترازوی آزمایشگاهی ای باشید که امکان پرینت کردن نتایج و دنبال کردن آن را داشته باشد .

 

 

مشاهدۀ انواع ترازوی آزمایشگاهی
 

 

 

قیمت ترازو آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت ترازوی آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دربارۀ admin

  وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

  گزیده ای از مطالب

  اتوآنالایزر

  اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

  یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …