خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / انکوباتور | خرید انکوباتور | فروش انکوباتور
انکوباتور
انکوباتور

انکوباتور | خرید انکوباتور | فروش انکوباتور

انکوباتور ها و لوازم جانبی شان در آزمایشگاه به منظور اهداف گرما دادن و خشک کردن از جمله کار های زیست سلولی ، تحقیقات داروشناسی ، کشت سلول به کار گرفته می شوند . با آن که یک انکوباتور عمومی انعطاف پذیر ترین نوع انکوباتور است و از آن می توان برای اکثر اهداف مورد نظر استفاده کرد ، ولی انکوباتور های CO2 اجازه به کنترل بیشتر دما ، pH و رطوبت می دهند و اساسا برای کشت بافت یا سلول به کار گرفته می شوند . انکوباتور های هیبریداسیون از یک میله ی گردان برای فراهم سازی حرکت و چرخش دایم مورد نیاز برای جلوگیری از خشک شدن غشاء های هیبریداسیون در طول انکوباسیون استفاده می کنند می کنند . لوازم جانبی آن شامل بطری های ویژه ای می شود که برای فرآیند های انکوباسیون به کار گرفته می شوند و به منظور افزایش ظرفیت نیز استفاده می شوند .

انکوباتور عمومی

یک انکوباتور عمومی که گاهی اوقات یک انکوباتور آزمایشگاهی نامیده می شود در طیف وسیعی از موارد کاربردی از جمله گرما دادن و خشک کردن مواد ، کشت سلولی ، مطالعات هماتولوژیکی و ارزیابی های پایداری داروشناسی به کار گرفته می شود . یک مدل رو میزی انکوباتور کوچکی با کمتر از 2 پایه ی مکعبی فضای قابل استفاده است و زمانی به کار گرفته می شود که فرآیند ها نیاز به بررسی مداوم دارند یا مدام باید به آن ها دسترسی داشت . یک مینی انکوباتور معمولا دارای یک ظرفیت کمتر از یک پای مکعبی است و به نسبت دیگر مدل های رو میزی ساختار کوچکتری دارد . انواع عمومی آنالوگ آن دارای یک دستگیره هستند که برای کنترل دما چرخانده می شود به همراه یک ترمومتر تا نظارت بر دما صورت گیرد ، در حالی که مدل های دیجیتال تنظیمات دمایی دقیق تری را فراهم می سازند و دارای ترموستات دیجیتال برای نظارت بر دما هستند . بعضی از مدل ها هم چنین پنجره ای دارند که اجازه به دیدن محتوا بدون نیاز به باز کردن در آن را می دهد و هم زن هایی برای جلوگیری از جدا سازی محلول ها .

انکوباتور یخچالدار

نوع یخچالدار آزمایشگاهی به منظور این طراحی شده اند که محتویات خود را در یک دمای ثابت نگه دارند . از این نوع در آزمایشگاه های دارو سازی برای ذخیره سازی دارو ها و توسط آزمایشگاه های زیست مولکولی ، زیست سلولی و آزمایشگاه های زیست گیاهی برای کشت های قارچی ، بافتی ، گیاهی و سلولی به کار گرفته می شوند چون انکوباتور یخچالدار می تواند نمونه ها را در دمای ایده آل برای یا ارتقاء رشد و یا توقف رشد نگه دارد .

این نوع براساس فضایی که اشغال می کند ، ظرفیت ذخیره سازی ، محدوده ی دمایی و اینکه برای زمانی که تنظیمات آن به هم می ریزد دارای آلارم باشند یا نه ، متفاوت است . بعضی از آنها هم چنین در خود شیکر دارد که شیکر انکوباتور یخچالدار نامیده می شود . شیکر انکوباتور ها ممکن قابل تنظیم ، زمان بندی شده باشند یا نباشند و یا آلارم داشته باشند یا نداشته باشند .

شیکر انکوباتور

برای فراهم سازی شرایط بهینه برای رشد سلول ، بعضی از انواع آشفتگی یا هم زدن برای جا دادن اکسیژن و یک نواخت کردن توزیع مواد غذایی در سراسر محیط کشت الزامی هستند . اغلب اوقات این کار توسط قرار دادن یک شیکر مجزا درون آن صورت می گیرد ولی شیکر انکوباتور ها این کار ها را در قالب یک ساختار موثر و راحت تر انجام می دهند . این شیکر را می توان برای رشد تقریبا هر گونه سلولی از جمله محیط های کشت باکتری ، محیط های کشت بافتی و مخمر به کار برد . ساختار های مختلف شیکر های آنها به شکل های مختلف هستند از جمله سیستم های جمع و جور و کوچک رو میزی تا واحد های ظرفیت بزرگی که بر روی کف زمین قرار می گیرند و به اندازه ی یک فریزر بزرگ هستند . ویژگی هایی که باید زمان خرید آن ها در نظر گرفت عبارتند از قابلیت برنامه ریزی ، کنترل های روشن سازی ، سرعت قابل تنظیم ( PRM ) ، یکنواختی دما و بخش های داخلی ساخته شده از فولاد ضد زنگ .

انکوباتور co2

این نوع که با نام انکوباتور Co2 نیز شناخته می شود برای کشت سلول در تحقیقات داروشناسی و پزشکی به کار گرفته می شود یعنی جایی که کنترل بر رطوبت ، pH و دما مهم است . این نوع با استفاده از یکی از سه مکانیسم گرم می شود . انکوباتور CO2 ها پوشانده شده با هوا یک لایه ی گرم شده از هوا در دیواره های محفظه فراهم می کنند و دیگر نیازی به فن های داخلی برای جلوگیری از خشک شدن نمونه ها نیست . انواع پوشانده شده با آب پایداری دمایی را با جایگزینی محفظه هوا با یک محفظه آب فراهم می سازند . انکوباتور های CO2 گرما مستقیم ، گرما را از تمامی طرفین بیرون می دهند تا دما به صورت یکنواخت در تمامی بخش های محفظه باشد . بعضی از انواع دیجیتالی دارای ویژگی های خروجی داده ، آلارم هایی که به دنبال تغییر در شرایط محیطی صدا می کنند ، قفل هایی برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مسئول و فیلتر هایی برای محافظت نمونه ها از آلاینده ها ، می باشند . ویژگی هایی که باید زمان انتخاب چنین انکولاتور هایی مد نظر گرفت شامل روش انکوباسیون و به کار گیری انکوباتور ، ظرفیت ، طراحی و فضای موجود ، مکانیسم های امنیتی ، و دسترسی به منبع برق می شود .

انکوباتور هیبریداسیون

این نوع که گاهی اوقات آون هیبریداسیون نامیده می شود در مجموعه های پزشکی ، تحقیقاتی ، آزمایشگاهی به منظور انجام آنالیز DNA ، پروتکل های خشک کردن ، شستشو و هیبریداسیون پروتئین و اسید نوکلئیک به کار گرفته می شوند . آون های هیبریداسیون دارای یک ظرفیت کوچکتر به نسبت انکوباتور های قرار گرفته روی زمین دارند . اینها می توانند یک میله ی گردان برای انجام اعمال خشک کردن و شستشو ، قفسه هایی برای سینی ها یا نمونه های بزرگ تر ، هم زن هایی برای جلوگیری از جدا سازی نمونه ها ، یا ترکیبی از این ها داشته باشند . زمان انتخاب انکوباتور هیبریداسیون ویژگی هایی که باید مد نظر گرفت عبارتند از ظرفیت ، طراحی ، فضای موجود ، اندازه و نوع نمونه و قفسه ی انطباقی برای پیکر بندی میله ی گردان و منبع برق .

لوازم انکوباتور

این لوازم برای افزایش ظرفیت و قابلیت عملکردی انکوباتور های عمومی ، هیبریداسیون یا CO2 به کار گرفته می شوند . قفسه ها و طبقه ها کمک به افزایش فضای موجود می کنند و می توانند سیمی ، منگنه شده یا نشده باشند و از فولاد ضد زنگ یا مس ساخته می شوند . کشو ها از نمونه ها در برابر تغییرات ناگهانی دما زمانی که در انکوباتور باز می شود محافظت می کنند و اجازه به اپراتور می دهند تا نمونه ها را مرتب کند . لوله های هیبریداسیون برای نگه داری نمونه ها یا گونه ها روی میله ی گردان در انکوباتور ها به کار گرفته می شوند . اندازه های لوله باید براساس ظرفیت میله ی گردان انتخاب شود . دیگر ویژگی هایی که باید زمان انتخاب این لوازم مد نظر گرفت شامل ابعاد درون انکوباتور ، ساختار مواد ، لوله یا اندازه ی میله ی گردان و ظرفیت ، و قفسه ، طبقه یا پیش نیاز های مرتبط با کشو می شود .

 

 

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت انکوباتور می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دربارۀ admin

  وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

  گزیده ای از مطالب

  اتوآنالایزر

  اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

  یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …