خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / هات پلیت | خرید هات پلیت | فروش هات پلیت
تا 80 درصد تخفیف
هات پلیت
هات پلیت

هات پلیت | خرید هات پلیت | فروش هات پلیت

یک هات پلیت آزمایشگاهی در موارد تحقیقاتی ، کلاس درس ، یا مجموعه های پزشکی برای گرم کردن مایعات ، جامدات یا شیشه آلات استفاده می شود . مشابه با یک اجاق رومیزی ، هات پلیت ها دارای یک یا بیشتر از یک شعله هستند که به منظور گرم کردن مایعات یا جامدات استفاده می شود تا از این امر مطمئن شد که دمای مواد در یک سطح خاص حفظ می شود . اکثر هات پلیت ها دارای یک طیف دمایی قابل تنظیم هستند ، و بعضی دارای تایمر می باشند که منبع حرارتی را بعد از مقدار مشخصی از زمان خاموش می کند . یک هات پلیت استیرر دارای یک آهن ربای موتوری است که یک میله ی همزن قرار داده شده درون محلول را می چرخاند . هات پلیت های استیرر به منظور جلوگیری از شکل گیری نقطه ی داغ ، بیش از حد گرم کردن ، و جدا سازی محلول هایی استفاده می شوند که بعد از مدت زیادی از زمان به آن ها توجهی نمی شود . یک هات پلیت دیجیتالی یا هات پلیت استیرر دیجیتالی دارای یک صفحه ی نمایش دیجیتالی است که به کاربران اجازه می دهد به طور دقیق دما و سرعت هم زدن را تنظیم کنند .

بعضی از هات پلیت های دارای چندین شعله اجازه می دهند دمای هر شعله به صورت جداگانه تنظیم شود ، در حالی که نمونه های دیگر برای تمامی شعله ها تنظیمات مشابهی دارند ، تا به کاربر اجازه داده شود محلول های مختلف را تحت شرایط یکسان تست کند . سه سطح عنصر گرم کننده ی متفاوت مزایای مختلفی را به همراه دارند . یک هات پلیت سرامیک سفید مقاوم به اکثر خراش ها و مواد شیمیایی است و خیلی سریع گرم می شود . عناصر گرم کننده ی پوشانده شده با فولاد ضد زنگ دارای روکش پروسلین خیلی سریع خنک می شوند و مقاوم به خوردگی هستند ، در حالی که یک مدل ساخته شده از پودر آلومینیوم مقاوم به ورقه شدن است و توزیع یک نواخت حرارتی را در سطح عنصر گرم کننده فراهم می کند .

یک هات پلیت متفاوت با شوف بالن است که در آن توزیع یک نواخت حرارت در سطح شیشه آلات فراهم می شود ، ولی هات پلیت ها گرمایش از کف را انجام می دهند و باعث می شوند دید بهتری نسبت به محتوا وجود داشته باشد . هات پلیت ها در قالب مدل های نیازمند به منبع برقی 120VAC و 240VAC موجود هستند . ویژگی هایی که زمان انتخاب یک هات پلیت باید مد نظر داشت شامل اندازه ی ظرف یا لوله ای که قرار است گرم شود ، طیف و دقت دمایی ، قابلیت هم زدن و دقت آن ، تعداد فضا ها ، و نزدیکی به منبع برق و نوع آن ، می شود .

در یک آزمایشگاه دانشجویی از هات پلیت ها به این دلیل استفاده می شود که حمام ها می توانند اگر سر ریز ، بیش از حد گرم یا مشتعل شوند خطرناک باشند ، چون دارای اینرسی حرارتی بالایی ( یعنی خنک شدن آن ها زیاد طول می کشد ) هستند و از طرف دیگر شوف بالن ها می توانند بسیار گران باشند و به منظور بالن هایی با حجم خاص طراحی شده باشند .

دو روش جایگزین برای گرم کردن شیشه آلات با استفاده از یک هات پلیت وجود دارد . یک روش آویزان کردن شیشه آلات در بالای سطح پلیت بدون مستقیم است . چنین چیزی نه تنها دمای شیشه را کاهش می دهد ، بلکه هم چنین باعث آهسته سازی سرعت تبادل گرمایی می شوند و حتی عمل گرم کردن را تقویت می کند . چنین چیزی برای کار هایی به ویژه خوب است که نقطه ی جوش پایینی دارند یا زمانی که دمای حداقل منبع گرمایی بسیار بالا است . روش دیگر که نصب خیمه ای نامیده می شود ، چون اندکی شبیه به یک خیمه ی مخروطی سرخ پوستان است ، عبارت است از آویزان کردن شیشه آلات بالای یک پلیت و احاطه کردن بالن با یک پوشش به شکل دامن از ورق قلع ( ورق حلب ) . این پوشش دامن مانند باید از گردن بالن شروع شده و سطح پلیت را بپوشاند ، ولی نباید لبه های بالن را لمس کند ، بلکه باید اکثریت سطح پلیت را بپوشاند . این روش برای شیشه آلاتی است که در دما های بالاتر گرم می شوند چون بالن به صورت غیر مستقیم با هوای داغ جمع شده زیر دامن گرم می شود و بر خلاف روشی که به سادگی تنها شیشه آلات آویزان می شدند ، این روش بهتر است در برابر جریان های خنک هوا محافظت شود . هر دوی این روش ها در یک آزمایشگاه دانشجویی مفید هستند چون ارزان تر ، کارآمد تر ، امن تر ، می باشند و کاربر نیاز نیست بعد از استفاده از حمام منتظر خنک شدن آن باشد.

جنبه ی ایمنی هات پلیت آزمایشگاهی

هات پلیت های آزمایشگاهی خطرات آشکاری را ارائه می دهند ، از جمله خطر بالقوه ی ایجاد سوختگی در افراد یا حتی آتش سوزی . با آن که هات پلیت های جدید تر برای جلوگیری از جرقه زدن ساخته می شوند ، هات پلیت های قدیمی تر بیشتر مستعد جرقه زدن به علت موقعیت سوییچ ” خاموش – روشن ” بر روی خود دستگاه و هم چنین ترموستات دو فلزی هستند که می تواند زنگ بزند .

در زیر 10 توصیه ی ایمنی آورده شده است که زمان استفاده از یک هات پلیت باید به یاد داشت :

 • زمان گرم کردن مواد در یک حمام ، مطمئن شوید که شیشه آلات مقاوم به حرارت هستند . هم چنین ، باید شیشه آلات را برای داشتن شکستگی که به چشم غیر مسلح می آید ، بررسی کنید . هرگز یک بالن شیشه ای ، شیشه ی نرم ، یا ظروف دهان گشاد را به طور مستقیم روی یک هات پلیت قرار ندهید ، و مطمئن شوید که سطح آن بزرگتر از شیئی است که قرار است حرارت ببیند .
 • زمانی که مایعات را برای جوشاندن می آورید ، اضافه کردن سنگ های جوش کمک به آسان سازی فرآیند جوش می کنند .
 • زمان غلیظ سازی مواد در یک ظرف مراقب باشد که به طور کامل خشک شده باشد . اگر اندکی رطوبت باشد و ظرف در معرض گرما قرار بگیرد ، در نهایت می شکند .
 • برای مایعات ، از جمله آب ، استفاده از موقعیتی که ارتفاع متوسط یا متوسط به بالایی دارد ایده ی خوبی است . مایعات دارای نقطه ی جوش پایین را نباید در موقعیت های مرتفع جوش داد ، چون باعث می شود دمای سطح تا 540 درجه ی سانتیگراد برسد .
 • توصیه می شود که یک ماهیتابه ی فلزی را روی یک هات پلیت گرم نکنید ، چون باعث وارد کردن آسیب به هات پلیت و حتی در معرض گذاری آن با خطر شوک می شود .
 • زمان برداشتن اشیاء از روی یک هات پلیت ، از انبر ها ، ابزاری که روکش مقاوم به گرما دارند ، استفاده کنید . زمان ریختن مایعات داغ نیز چنین چیزی باید رعایت شود .
 • مواد اشتعال پذیر یا فرار را در نزدیکی یک هات پلیت نگه ندارید .
 • استفاده از مدل های قدیمی برای مواد اشتعال پذیر را محدود کنید .
 • ترموستات را از نظر وجود خوردگی ، زنگ زدگی بررسی کنید چون می تواند باعث ایجاد جرقه ای خطرناک شود .
 • شاید مهم ترین چیزی که باید به یاد داشت خاموش کردن هات پلیت است . هات پلیت هایی که روشن گذاشته می شوند منبع اکثر آسیب های مرتبط با هات پلیت می باشند .

 

 

قیمت هات پلیت

برای اطلاع از قیمت هات پلیت آزمایشگاهی می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 • Readers Rating
 • Rated 5 stars
  5 / 5 (4 )
 • Your Rating


تا 80 درصد تخفیف

دربارۀ admin

وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

گزیده ای از مطالب

اتوآنالایزر

اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …