خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / الایزا ریدر | خرید الایزا ریدر | فروش الایزا ریدر
تا 80 درصد تخفیف
الایزا ریدر
الایزا ریدر

الایزا ریدر | خرید الایزا ریدر | فروش الایزا ریدر

در حال حاضر ، میکروپلیت ریدر یا الایزا ریدر تبدیل به یکی از تجهیزات ضروری در مجموعه های پزشکی و بیمارستان ها ، مجموعه ی تست کیفیت غذایی و دارویی ، شده است.

الایزا ریدر که هم چنین شناساگر ایمنی اتحاد آنزیمی نامیده می شود یکی از تجهیزات خاص تست الایزا است . آن ها می توانند بر دو نوع نیمه خودکار و تمام خودکار باشند ، ولی اصول کاری آن ها تقریبا مشابه است . در مرکزیت آن ها یک رنگ سنج قرار دارد ، که روش رنگ سنجی برای آنالیز محتوای آنتی ژنی و آنتی بادی می باشد . رنگ سنج های فوتو الکتریک عمومی قادر به انجام تست تعیین الایزای حجم مایع تست مورد نیاز عمومی نیستند .

اهمیت الایزا ریدر ها روز به روز در آزمایشگاه ها بیشتر می شود چون تعداد بیشتری از آزمایشگاه ها به خودکار سازی و دیگر گزینه ها برای صرفه جویی در هزینه ، زمان و نیروی کاری رو می آورند . الایزا ریدر ها اجازه می دهند تا جریان پایداری از میکروپلیت ها ( از 6 خانه تا 1536 خانه ، میکروپلیت های 96 خانه متداول ترین هستند ) برای اندازه گیری حجم ها در نمونه ها ، خوانده شوند . الایزا ریدرها به طور کلی بر اساس حالت های آشکار سازی ، نظیر جذب ، فلورسانس ، یا لومینسانس ، فرق دارند . در سنجش های الایزا به طور متداول از آشکار سازی به روش جذب ، در تعیین کمیت غلظت های نوکلئیک اسید و پروتئین ، یا در اندازه گیری فعالیت آنزیمی ، استفاده می شود . الایزا ریدرهایی که سیگنال های لومینسانس یا فلورسنت را آشکار می کنند برای خواندن نمونه های نشانه گذاری شده با برچسب های فلورسانتی یا لومینسانتی ، یا در آزمایش های حل و فصل ناهمگون فلورسانس ( HTRF ) حیاتی می باشند . نوع کمتر متداول نفالومتر میکروپلیت ذرات ماده را در گاز یا مایع معلق اندازه گیری می کند . بعضی از الایزا ریدر ها قادر به اندازه گیری سیگنال های مرکب هستند. الایزا ریدر ها هم چنین جزئی یکپارچه در پایگاه های کاری خودکار شده می باشند ، که در آن ها اغلب اوقات به صورت خودکار با سیستم های رباتی توزیع کننده ی مایع بار گذاری می شوند . علاوه بر این ، الایزا ریدر های ” چند حالتی ” بیشتر از یک حالت آشکار سازی دارند .

الایزا ریدر ها داده های شیمیایی و زیستی را با استفاده از جذب ( الایزا ها ، فعالیت آنزیم ، و تعیین کمیت پروتئین و نوکلئیک اسید ) ، لومینسانس ، و حالت های آشکار سازی فلورسانس ، از جمله شدت ، TRF ، و پلاریزاسیون ، آشکار و مورد پردازش قرار می دهند . از این ابزار آزمایشگاهی در کشف دارو ، تحقیقات ، معتبر سازی ارزیابی زیستی ، و فرآیند های تولید محصولات پزشکی از منابع زیستی ، استفاده می شود .

راندمان کاری ( توان عملیاتی ) ، انعطاف پذیری و هزینه سه موردی هستند که در اولویت زمان انتخاب یک الایزا ریدر باید قرار داده شوند . در تحقیقات داروشناسی به عنوان مثال ، توان عملیاتی ممکن است در اولویت ترین شاخص باشد . در رابطه با انعطاف پذیری ، یک ابزار تک حالتی ، نظیر جذب خوان ها برای الایزا ها ، ممکن است مناسب هدف کاری باشند ( بعضی می توانند یک طیف مرئی – فرا بنفش کامل از 220 تا 1000 نانومتر را جذب کنند ) ، ولی یک الایزا ریدر چند حالتی که قابلیت های بیشتری نظیر فلورسانس را دارد ممکن است هزینه های بیشتری را نیز در بر داشته باشند . نرم افزار به کار برده شده ، نوع پلیت های انتخاب شده ، و موارد تعبیه شده ی داخلی نظیر انکوباتور ها و پلیت شیکر ها موارد اضافی هستند که می توان مد نظر داشت .

الایزا ریدر

الایزا به معنی سنجش ايمني جذب مرتبط با آنزيم است . به طور خلاصه ، یک تست آنتی بادی یا تستی برای پاسخ ایمنی در برابر چیز هایی می باشد که به بدن حمله می کنند نظیر ویروس ، باکتری ها و آلرژن ها . این تست در یک پلیت الایزا استفاده می شود ، که در قالب یک پلیت یا میکروپلیت 96 خانه ای شناخته شده است . الایزا ریدر نقش خواندن پلیت را بر عهده دارد .

عملکرد یک الایزا ریدر

یک الایزا ریدر تفاوت های رنگی در 12 خانه از پلیت را تعیین کمیت و اندازه گیری می کند . الایزا ریدر ها یا میکروپلیت ریدر ها طیف سنجی را انجام می دهند یعنی آن ها نور را در یک طول موج بیرون می دهند ، و مقدار نور جذب و منعکس شده توسط یک شیء نظیر یک پروتئین را اندازه می گیرند . یک طیف سنج نور مرئی و فرا بنفش را اندازه می گیرد .

علاوه بر این ، الایزا ریدر ها ممکن است لومینسانس و فلورسانس را نیز اندازه گیری کنند . رنگ های شیمیایی یا شفاف می شوند یا یک نور یا طول موج را زمان در معرض گذاری با نور ساطع می کنند . مقدار انعکاس ، جذب و رنگ مشخص کننده ی هویت ماده است و مقدار آن را اندازه می گیرد .

هدف یک الایزا ریدر

الایزا ریدرها به منظور اندازه گیری تست های آنتی بادی طراحی شده بودند. عملکرد آن ها آنقدر خوب بود ، که به منظور دیگر اهداف نیز به کار گرفته شدند . محققان از آن ها برای سنجش های آنزیمی و پروتئینی استفاده می کنند . از آن ها هم چنین برای آشکار سازی ویروس HIV و تعیین کمیت نوکلئیک اسید ها استفاده می شود .

مزایای الایزا ریدر

طیف سنج ها به دنبال هر اندازه گیری نیاز به نمونه ی بیشتری دارند . برای استفاده از یک طیف سنج یا الایزا ریدر ، مولکول باید در محلول حل شود . یک طیف سنج نیاز به چیزی ما بین 400 میکرو لیتر و 4 میلی لیتر دارد ، که بستگی به مدل و کارخانه ی ساخت دارد . یک الایزا ریدر به چیزی حدود 2 تا 100 میکرو لیتر نیاز دارد ، یعنی الایزا ریدر ها برای نتیجه گرفتن به مقدار بسیار کمی از نمونه نیاز دارند .

الایزا ریدر ها نمونه های بیشتری را در بازه ی زمانی کوتاه تر اندازه گیری می کنند . یک طیف سنج یک تا 6 نمونه را در هر بار اندازه می گیرد . به طور معمول ، یک الایزا ریدر در همان مقدار زمان 96 خانه را اندازه گیری می کند .

 

 

قیمت الایزا ریدر

برای اطلاع از قیمت میکروپلیت ریدر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • Readers Rating
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • Your Rating


تا 80 درصد تخفیف

دربارۀ admin

وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

گزیده ای از مطالب

هات پلیت

هات پلیت | خرید هات پلیت | فروش هات پلیت

یک هات پلیت آزمایشگاهی در موارد تحقیقاتی ، کلاس درس ، یا مجموعه های پزشکی …