خانه / دستگاه های آزمایشگاهی / سانتریفیوژ | خرید سانتریفیوژ | فروش سانتریفیوژ
سانتریفیوژ
سانتریفیوژ

سانتریفیوژ | خرید سانتریفیوژ | فروش سانتریفیوژ

یک سانتریفیوژ مایعات را با چرخاندن آن ها در سرعت های بالا جدا می کند . یک نمونه در یک لوله ی سانتریفیوژ در آن قرار داده می شود و برای جدا کردن ذرات بر اساس چگالی چرخانده می شود ، به طوری که ذراتی که چگالی بیشتری دارند در انتهای لوله قرار می گیرند . سانتریفیوژ ها اغلب اوقات در مجموعه های پزشکی ، دام پزشکی ، داروشناسی و تحقیقاتی و کلاس های درس برای انجام تست خون و DNA استفاده می شوند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع سانتریفیوژ

 

سانتریفیوژها براساس سرعت و دما تقسیم بندی می شوند . سانتریفیوژهای سرعت پایین دارای سرعتی تا 5,000 rpm هستند ، در حالی که مدل های سرعت بالا دارای سرعت هایی تا 20,000 rpm ، و اولترا سانتریفیوژها دارای سرعتی تا 100,000 rpm می باشند . گرچه اکثر مدل ها امکان کنترل دما را ندارند ، ولی بعضی سانتریفیوژها دارای قابلیت خنک کنندگی یا گرما دهی هستند . یک سانتریفیوژ خنک کننده یا گرما دهنده دما را برای نمونه ی تحت پردازش امن نگاه می دارند . بعضی از مدل ها هر دو قابلیت را دارند و بر اساس نیاز اپراتور سفارشی می شوند .
سانتریفیوژها در اندازه ها و ظرفیت های مختلف وجود دارند که شامل مدل های رومیزی و مدل های ایستاده روی زمین می شوند . یک سانتریفیوژ رومیزی نمونه هایی با اندازه ی کوچک تا متوسط را نگاه می دارد ، در حالی که میکروسانتریفیوژ رو میزی ریز لوله ها را نگاه می دارد . یک سانتریفیوژ صنعتی ایستاده روی زمین می تواند طیفی از لوله ها با اندازه های مختلف را نگاه دارد که بستگی به نوع واحد چرخنده ( روتور ) دارد . روتور سانتریفیوژ قسمت در حال کار سانتریفیوژ است که نمونه را نگاه می دارد . مایعات در یک لوله قرار داده می شوند که توسط روتور در حالی که آن را در یک سرعت ثابت برای جدا سازی ذرات می چرخاند ، نگاه داشته می شود . روتور ها برای نگه داشتن لوله ای با اندازه ی خاص طراحی شده اند و در دستگاهی با اندازه ای ویژه جا می گیرند . به عنوان مثال یک روتور طراحی شده برای مدل رومیزی در مدل ایستاده روی زمین کار نخواهد کرد .

سانتریفیوژ رومیزی

یک سانتریفیوژ رومیزی در مجموعه های تحقیقاتی ، کلاس درس ، آزمایشگاهی برای جدا سازی مایعات یا محلول ها با چرخاندن آن ها در سرعت بالا استفاده می شود . از آن ها به طور متداول برای پردازش نمونه های خونی و دیگر مایعات برای جدا سازی ذرات بر اساس چگالی آن ها استفاده می شود به طوری که ذراتی که چگالی بالاتری دارند در انتهای لوله جمع می شوند . به طور معمول اندازه ی این نوع سانتریفیوژها به نسبت دیگر مدل ها کوچک تر است ، آن ها روی میز قرار گرفته و اغلب اوقات توسط اپراتور هایی به کار گرفته می شوند که چندین مجموعه نمونه را در سراسر روز مورد پردازش قرار می دهند . در حالی که یک سانتریفیوژ رومیزی می تواند یک روتور را پشتیبانی کند که لوله های بزرگ تر حاوی نمونه را از 5mL تا 500mL یا ریز لوله ها را که اندازه ی آن ها از 0.5mL تا 2.0 mL می باشد ، نگاه دارد ، یک میکروسانتریفیوژ تنها روتور هایی را پشتیبانی می کند که ریز لوله ها را نگاه می دارند . ویژگی هایی که باید زمان خرید یک سانتریفیوژ رومیزی مد نظر گرفت عبارتند از اندازه ی نمونه ، ظرفیت روتور ، ابعاد بیرونی و فضای موجود روی میز و نوع منبع برق .

 

اولترا سانتریفیوژ

اولترا سانتریفیوژ ها، سانتریفیوژ های آزمایشگاهی با روتور هایی هستند که در سرعت های بسیار بالا ، معمولا از 60,000 RPM و 200,000 x g تا 150,000 RPM و 1,000,000 x g می چرخند . اولترا سانتریفیوژ ها به دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند ، تدارکی و تحلیلی . اولترا سانتریفیوژ های تدارکی ذرات زیستی ، ویروس ها ، ارگانل ها ، غشاء ها و مولکول های زیستی نظیر DNA ، RNA و لیپو پروتئین ها را ایزوله یا به حالت گلوله در می آورند . اولترا سانتریفیوژ های تحلیلی از سیستم های آشکار سازی برای بررسی و چرخاندن نمونه ها در زمان آنی به منظور تعیین سرعت رسوب سازی و تعادل استفاده شده در رابطه با مشخص سازی شکل و حجم ماکرو مولکول ها ، استفاده می کنند . ابزار زیر اولترا سانتریفیوژ های تدارکی هستند .

میکروسانتریفیوژ یا میکروفیوژ رومیزی

یک میکروسانتریفیوژ یا میکروفیوژ رومیزی مایعات یا محلول ها را در سرعت بالا برای جدا سازی مواد با چگالی های متفاوت می چرخاند . مایع یا محلول تحت پردازش در یک ریز لوله قرار می گیرد که ظرفیتی برابر با 0.5mL تا 2.0mL دارد . لوله ی نمونه در روتور میکروسانتریفیوژ قبل از پردازش قرار داده می شود . بعضی از میکروسانتریفیوژ دارای روتور های قابل تعویض برای سرعت دادن به پردازش یا فراهم سازی پیکربندی سفارشی هستند . یک میکروسانتریفیوژ رومیزی که گاهی اوقات یک مینی سانتریفیوژ نامیده می شود ، لوله های نمونه با اندازه های کوچکتری را به نسبت سانتریفیوژ رومیزی نگاه می دارد . یک میکروسانتریفیوژ اغلب اوقات به منظور پردازش نمونه های خونی و DNA در مجموعه های آموزشی ، تجاری ، آزمایشگاهی و پزشکی به کار گرفته می شود .

سانتریفیوژ یخچالدار رومیزی

سانتریفیوژ شاید قطعه ای از تجهیزات است که در هر آزمایشگاهی بیشتر ارزش آن دست کم گرفته شده است ، سانتریفیوژ برای به دست آوردن نتایجی تمیز ضروری است ولی افراد زیادی نسبت به آن شک دارند . این ابزار در طیف وسیعی از موارد به کار گرفته می شوند و سانتریفیوژ های رومیزی به ویژه به علت طراحی کوچکی که دارند بسیار محبوب تر هستند . سانتریفیوژ یخچالدار با در اختیار داشتن یک سیستم خنک کنندگی برای محافظت نمونه از فاسد شدن به دنبال گرمای ایجاد شده توسط عمل چرخاندن ، یک مزیت افزوده در خود دارد .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع سانتریفیوژ

 

سانتریفیوژ های قرار گرفته روی کف

سانتریفیوژ های قرار گرفته روی کف زمین که عملکرد بالایی دارند نیرو های کاری بسیاری از آزمایشگاه ها هستند . این ابزار به منظور کاربرد های فراوانی که دارد در آزمایشگاهی که تکنیک های زیادی را به کار می گیرد استفاده می شود . این تکنیک های روزمره ی آزمایشگاهی ممکن است شامل آنالیز پروتئین ، آنالیز سلولی و آنالیز ژنتیکی شود . پروتکل های ذکر شده شامل ته نشینی و خالص سازی پروتئین ، جدا سازی ویروس ، آنالیز ارگانل ، آنالیز غشاء ، گلوله سازی سلول پستانداران ، مخمر و باکتری ، ته نشینی DNA و استخراج RNA ، می شوند . ویژگی هایی که باید به دنبال آن ها بود شامل مقدار سرعت ( rpm ) ، حداکثر نیرو ( گرم ) ، روتور های موجود ، حداکثر حجم ظرفیت و طراحی می شوند . آخرین سانتریفیوژ های ساخته شده صدای کمتری دارند و انرژی کمتری مصرف کرده و فاکتور دوام و پایداری در آن ها لحاظ شده است .

سانتریفیوژ های یخچالدار قرار گرفته روی کف اتاق

این نوع سانتریفیوژها جدا سازی نمونه را در سرعت بالا انجام می‎ دهند و امکان تنظیم دما بین 20 °C و + 40 °C وجود دارد . این مدل ها در کاربرد های متنوع پزشکی و تحقیقاتی در رابطه با DNA ، RNA و ویروس ها به کار گرفته می شوند . مطمئن شوید مدلی که انتخابی می ‎کنید از نظر ابعاد با نیاز های شما همخوانی داشته باشد و قادر به عبور از میان در باشد . روتور ها را بررسی کنید تا با سیستم شما سازگاری داشته باشد . به دنبال ویژگی های پیشرفته نظیر انعطاف پذیری روتور ، شناسایی خودکار روتور ، بررسی قفل های در پوش ، سیستم های شناخت عدم تعادل الکتریکی باشید .

سانتریفیوژ خلاء

یک سانتریفیوژ خلاء حلال ها را از یک نمونه مایع تغلیظ می کند تا یک حالت گلوله ای تر یا حالت خشک به دست آید . سانتریفیوژ خلاء که در توسعه ی دارو ، میکروب شناسی ، سیتولوژی ، ژنتیک ، پروتئین شناسی به کار گرفته می شود از نیروی سانتریفیوژی ، یک خلاء و گاهی اوقات گرما یا گاز برای تبخیر کردن مایع و تغلیظ DNA ، RNA ، نوکلئوتید ها ، و دیگر پروتئین ها برای مطالعه یا استفاده ی بیشتر استفاده می کند . سانتریفیوژ خلاء می تواند در مباحث مهمی با هم متفاوت باشد یعنی قابلیت های استفاده از گرما یا گاز ، ظرفیت ، طیف سرعت ، گرما ، و تنظیمات زمان و سطح صدا ، این ویژگی ها به همراه طراحی ، بودجه ، و جلوگیری از آلودگی چندین فاکتوری هستند که قبل از خرید یک سانتریفیوژ خلاء باید در نظر گرفت .

 

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات انواع سانتریفیوژ

 

قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت سانتریفیوژ می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دربارۀ admin

  وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد

  گزیده ای از مطالب

  اتوآنالایزر

  اتوآنالایزر بیوشیمی | خرید اتوآنالایزر | فروش اتوآنالایزر

  یک اتوآنالایزر خودکار یک ابزار آزمایشگاهی پزشکی است که به منظور اندازه گیری سریع مواد …