خانه / دسته‌بندی نشده / سمپلر یا میکروپیپت | خرید سمپلر | فروش سمپلر آزمایشگاهی
سمپلر
سمپلر

سمپلر یا میکروپیپت | خرید سمپلر | فروش سمپلر آزمایشگاهی

سمپلر یا میکروپیپت ها ابزار آزمایشگاهی ضروری هستند که به منظور توزیع کردن حجم های اندازه گیری شده از مایعات استفاده می شوند . سمپلر ها اکثرا به واسطه ی ایجاد یک خلاء اندک در بالای محفظه ای که مایع را نگاه می دارد عمل می کنند و به صورت گزینشی این خلاء را برای بالا کشیدن و رها سازی مایع ( توزیع ) طبق یک حجم مطلوب ، آزاد می کنند . سمپلر هایی که بین 1 و 1000 میکرو مول را توزیع می کنند میکروپیپت نام دارند ، در حالی که میکروپیپت ها حجم بیشتری را توزیع می کنند . سمپلر ها امکان جا به جایی دقیق و استریل مایع را فراهم می کنند و به صورت متداول در تست های زیست مولکولی ، شیمی تحلیلی و پزشکی استفاده می شوند . طراحی آن ها به شکل های مختلف است از جمله دستی و الکتریکی ، و هم چنین نمونه های تک کاناله یا مولتی کانال ، که همگی به منظور افزایش کارآمدی در زمان کار با پلیت ها ، لوله ها و پتری دیش های متنوع طراحی شده اند . کارخانه ها روز به روز سمپلر هایی با کارآمدی بیشتر برای تعداد متنوعی از اهداف کشت سلولی و آزمایشگاهی می سازند .

سمپلر مولتی کانال

سمپلر مولتی کانال به شکل جادویی انتقال مقادیر اندک مایع را به شکل دقیق انجام می دهد و دستگاهی با چندین راس ، معمولا 8 تا 12 عدد ، است . با استفاده از چنین میکروپیپتی، به سرعت پر کردن یک میکروپلیت 96 ، 384 ، یا 1536 خانه ای امکان پذیر است که ممکن است حاوی نمونه هایی برای کاربرد هایی نظیر بررسی دارو یا سنجش های آنزیمی باشد . نظیر یک سمپلر معمولی ، سمپلر های مولتی کانال برای حجم های خاصی از یک چند میکرو لیتر گرفته تا چند صد میکرو لیتر کالیبره می شوند . در انتخاب یک سمپلر مولتی کانال مهم است حجمی با اندازه ی درست برای کار خود انتخاب کنید تا به دقیق ترین شکل ممکن مایعات را انتقال دهید .

سمپلر تک کاناله

سمپلر ها یک ابزار ضروری پیدا شده در آزمایشگاه های پزشکی و تحقیقاتی هستند که به منظور توزیع حجم های اندازه گیری شده ی مایعات استفاده می شوند . میکروپیپت ها اکثرا به واسطه ی ایجاد یک خلاء اندک در بالای محفظه ای که مایع را نگاه می دارد عمل می کنند و به صورت گزینشی این خلاء را برای بالا کشیدن و رها سازی مایع ( توزیع ) طبق یک حجم مطلوب ، آزاد می کنند . سمپلر ها امکان جا به جایی دقیق و استریل مایع را فراهم می کنند و به صورت متداول در تست های زیست مولکولی ، شیمی تحلیلی و پزشکی استفاده می شوند . میکروپیپت های تک کاناله معمولا بین 0 تا 2500 میکرو لیتر از مایع را توزیع می کنند ، و به دو شکل موجود هستند : حجم ثابت یا حجم متغیر . میکروپیپت های حجم متغیر دارای انعطاف پذیری تغییر حجم های مورد نیاز بر طبق یک ارزیابی خاص هستند . یک مجموعه از میکروپیپت های قابل تنظیم که طیفی از 0 تا 1000 میکرو لیتر را تحت پوشش قرار می دهند برای اکثر کار ها کافی هستند . سمپلر های حجم ثابت نمی توانند از حجم اختصاص یافته به آن ها تغییری داشته باشند . این امر مانع بروز خطا در آزاد سازی حجم نادرست و یا ایجاد آلودگی به دنبال حمل میکرو پیپت و جا به جایی می شود . ویژگی هایی که باید در سمپلر های تک کاناله به دنبال آن بود شامل معتبر سازی ، آلودگی زدایی و کالیبراسیون ساده و سازگاری با نوک های سمپلر کارخانه می شود .

میکرو پیپت الکترونیکی

میکروپیپت های الکترونیکی جایگزین های ارگونومیک عالی برای میکروپیپت های دستی هستند و راهی عالی به منظور افزایش توان عملیاتی نمونه بدون یک ربات می باشند . میکروپیپت های الکترونیکی اغلب اوقات در اختیار کاربر امکان ایجاد برنامه های سفارشی در دستگاه را می دهند تا میکرو پیپت طبق شرایط متنوع مورد نیاز تغییر یابد . نظیر میکروپیپت های دستی ، میکروپیپت های الکترونیکی به شکل های مختلف از جمله تک کاناله یا چند کانالی ، 96 خانه یا 364 خانه وجود دارند .

سمپلر تک کاناله در مقایسه با سمپلر مولتی کانال

برای انجام کار های روزمره با سمپلر ، یک میکروپیپت تک کاناله ی استاندارد جوابگوی نیاز های شما در رابطه با جا به جایی مایع است . ولی اگر شدت کار شما با میکروپلیت ها زیاد است ، یک سمپلر مولتی کانال را نیز مد نظر داشته باشید .

طبق گفته ی Sheehan میکروپیپت های مولتی کانال کمپانی اپندورف Eppendorf دارای نمونه های 8 و 12 کانال می باشند که در هر دو ساختار ارگونومی و دقت آن ها بهبود یافته است . مزایای مرتبط با جنبه ی ارگونومی به شکل یک ریاضی ساده بیان می شود : میکروپیپت 12 کانال نیاز به یک دوازدهم سمپلر گیری ( و زمان ) به نسبت میکروپیپت های تک کاناله دارند .

در رابطه با دقت ، هر عمل سمپلر گیری احتمال اشتباه را افزایش می دهند ، نظیر آزاد سازی حجم اشتباه ، از دست دادن یک خانه یا ایجاد حباب هوا . Sheehan می گوید با یک میکروپیپت مولتی کانال ” شما به شکل بارزی احتمال اشتباه را کاهش می دهید . ”

سمپلر ثابت در مقایسه با سمپلر متغیر

آزمایشگاه هایی که یک کار را دوباره و دوباره انجام می دهند باید استفاده از سمپلر های ثابت را مد نظر داشته باشند . نکته ی مثبت ماجرا این است که ، مدل های دستی حجم ثابت به طور کلی دقیق ترین میکروپیپت هایی هستند که می توانید بخرید ( حقیقت جالب این است که سمپلر های متغیر همیشه در طیف حجم بالا دقیق ترین هستند یعنی یک میکروپیپت 10 تا 100 میکرو لیتری به نسبت میکروپیپت 100 تا 1000 میکرو لیتری با دقت 100 میکرو لیتر بیشتر مایع را توزیع خواهد خواهد کرد . ولی هیچ کدام از نظر تداوم دقت به خوبی مدل ثابت نیستند . )

از طرف دیگر ، میکروپیپت های ثابت یقینا به معنای داشتن حجم ثابت هستند و به احتمال قریب به یقین شما به یک میکروپیپت متغیر نیز نیاز خواهید داشت . به علاوه ، هر حجمی را نمی توان به سهولت خواند . کمپانی اپندورف Eppendorf ، میکروپیپت های ثابت ، تک کاناله Reference® 2 خود را در اندازه های زیر ارائه می دهد ، 1 , 2 , 5 , 10 , 20 , 25 , 50 , 100 , 200 , 250 , 500 , 1,000 , 2,000 و 2500 میکرو لیتر . کمپانی Gilson دارای یک مدل ثابت PIPETMAN® L با همان ابعاد و هم چنین مدل های 300 ، 400 و 5000 میکرو لیتری است ( فاقد مدل 2500 میکرو لیتری ) . ولی هیچ کدام از این دو کمپانی دارای یک مدل 7.5 میکرو لیتری نیست ، گرچه شرکت اپندورف Eppendorf ممکن است طبق گفته ی Sheehan بخواهد اگر میزان تقاضا بسیار زیاد باشد چنین مدل های سفارشی را بسازد .

تمیز کردن و نگهداری

سمپلر های تک کاناله معمولا در آزمایشگاه سرویس می شوند ، گرچه بسیاری از آزمایشگاه ها چنین کاری را به دیگر شرکت ها می سپارند . Berghall پیشنهاد می کند برای کار های روزمره کاربران می توانند میکرو پیپت های خود را با یک اتانول 70 درصد پاک کنند . بعضی از سمپلر ها را نیز می توان در اتوکلاو قرار دارد ، گرچه این امکان برای دیگر میکروپیپت ها از جمله میکروپیپت های الکترونیکی وجود ندارد . ( شما می توانید بخش های مختلف را جدا کرده و قسمت پایینی یک میکروپیپت تک کاناله را در اتوکلاو قرار داد . ) سمپلر های چند کاناله به علت طراحی پیچیده ای که دارند معمولا باید توسط کمپانی های معتبر و متخصص سرویس شوند . Sheean می گوید ولی چه می شود اگر سمپلر ها بشکنند ؟ اگر میکروپیپت روی زمین بیاندازید و یک کانال بشکند ؟ در بعضی از سمپلر ها شما باید کل کانال ها را عوض کنید . ولی سمپلر اپندورف اجازه به کاربران می دهند که هر کانال را به صورت جداگانه تعویض ، نگهداری و تمیز کنند . و متغیر های دیگری نیز وجود دارد . بعضی از میکروپیپت ها دارای بارکد یا برچسب های RFID برای قابلیت دنبال کردن هستند ، سایرین دارای قفل های تنظیم حجم ، کنترل هایی به منظور استفاده از دست چپ و راست ، و طراحی های ارگونومی پیشرفته ، می باشند .

 

 

قیمت سمپلر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت میکروپیپت می vgrmalaysia.net توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دربارۀ admin

  وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد