خانه / دسته‌بندی نشده / کالریمتر | خرید کالریمتر | فروش کالریمتر
کالریمتر
کالریمتر

کالریمتر | خرید کالریمتر | فروش کالریمتر

کالریمتر ابزاری است که به منظور اندازه گیری گرمای جذب یا رها شده توسط فرآیند یک واکنش شیمیایی یا تغییر فیزیکی استفاده می شود . کالریمتر در ساده ترین شکلش ، از یک لوله با روکش عایق تشکیل شده است که یک نمونه را در خود نگاه می دارد ، و یک دستگاه اندازه گیری کننده ی دما برای اندازه گیری دما قبل و بعد از فرآیند . تفاوت در دما ها عبارت است از اندازه گیری انرژی فرآیند . چون این تفاوت ممکن است اندک باشد ، ترمومتر های بسیار حساس ، به شکل ایده آل آن دسته از ترومتر هایی که برای کالریمتری طراحی می شوند ، بهترین نتیجه را به دست می دهند . برای داشتن نتیجه ای دقیق تر و غیر متناقض تر ، بعضی از ابزار از یک ترموکوپل ، ترموپیل یا ترمیستور در عوض ترمومتر استفاده می کنند .

کالریمترها به منظور تست سوخت ، بررسی فرآیند های صنعتی ، تعیین مقدار کالری غذا ها ، و اندازه گیری واکنش های شیمیایی در آزمایش های آزمایشگاهی و تحقیقاتی به همراه کاربرد های دیگر ، به کار گرفته می شوند . آن ها به شکل های مختلف هستند از دستگاه های ساده نظیر کالریمترهای فنجان قهوه ای گرفته که از دو فنجان ساخته شده از فوم پلی استایرن در کلاس های آموزشی استفاده می کنند تا دستگاه های الکترونیک پیچیده برای کاربرد های صنعت غذا و علمی . زمانی که تکرار پذیری و مستند سازی نتایج مهم باشد ، کالریمترهایی با کنترل های الکترونیکی و صفحات نمایش لمسی و هم چنین پورت های ارتباطی برای متصل کردن یک پرینتر ، کامپیوتر یا شبکه ، به چشم می خورند .

کالریمترها یا به عنوان فشار ثابت دسته بندی می شوند ، که در آن واکنش در یک حجم مشخص از آب رخ می دهد ، یا حجم ثابت ، که در آن واکنش دهنده ها در یک ظرف مهر و موم شده و سپس در آب قرار داده می شوند . یک کالریمتر دو جداره یک کالریمتر فشار ثابت با یک لوله ی خارجی برای عایق ، یک لوله ی داخلی به منظور نگه داشتن آب و مواد تست شونده ، و یک در پوش با حفره هایی برای یک تروموتر و استیرر ، می باشد . لوله ها معمولا از آلومنیوم یا مس ساخته شده اند . بعضی از ابزار دو جداره دارای یک کویل ( سیم پیچ ) گرما دهنده هستند و به منظور تعیین ظرفیت گرمایی خاص و انرژی تبدیل موادی نظیر چوب ، بتن ، شیشه ، آهن یا مس استفاده می شوند . برای افزایش دقت اندازه گیری و اندازه گیری واکنش های احتراقی ، یک کالریمتر حجم ثابت ممکن است انتخاب شود . نام دیگر آن ها کالریمتر بمبی است ، دارای یک اتاقک واکنش برای نگه داشتن واکنش دهنده ها و یک ظرف خارجی است که می تواند با آب پر شود . اتاقک ، که اغلب اوقات از فولاد ضد زنگ ساخته می شود ، درون آبی با دمای مشخص قرار داده می شود و تحت فشار با اکسیژن قرار داده می شود ، و بسته به واکنش دهنده ها ، محتویات آن از طریق مدار احتراق ، مشتعل می شود . زمانی که واکنش کامل شد ، دمای آب به منظور تعیین انرژی ایجاد شده توسط فرآیند اندازه گیری می شود . از این نوع کالریمتر اغلب اوقات به منظور تعیین محتویات کالری غذا استفاده می شود .

انواع کالریمتر ها

شکل های مختلف کالریمترها از تکنیک های گوناگونی برای ارزیابی اثر گرمایی یک فرآیند استفاده می کنند . در بین شکل های مختلف کالریمترها ، نظیر کالریمترهای روبشی و تیتراسیون ، انواع خاصی از کالریمترها وجود دارند ، نظیر کالریمتر فنجان قهوه ای ، کالریمتر بمبی و کالریمتر جذب سطحی آب / گاز .

کالریمتر فنجان قهوه ای

یک کالریمتر فنجان قهوه ای یک شکل ساده از کالریمتر است که در آن یک ترمومتر در یک فنجان یونولیت ( فوم پلی استایرن ) بالای نوعی از ابزار احتراق قرار داده می شود . این نوع از کالریمتر می تواند به آسانی اثرات حرارتی مایعات مختلف در حال جوش را تعیین کند .

کالریمتر بمبی

کالریمتر بمبی ابزاری است که در آن واکنش ها در یک اتاقک مهر و موم شده زیر آب رخ می دهند . ترومتر تغییر دمایی در آب را اندازه گیری کرده و باعث مشخص سازی اثر حرارتی واکنش در اتاقک مهر و موم شده می شود .

کالریمتری روبشی

در یک کالریمتر روبشی تفاضلی ( DSC ) جریان گرما به داخل یک نمونه ، معمولا قرار داده شده در یک کپسول آلومینیومی کوچک ، به شکل تقاضلی اندازه گیری می شود یعنی توسط مقایسه ی آن با جریان ورودی به یک کپسول مرجع که خالی است .

در یک DSC ریزش حرارتی ، هر دو کپسول روی یک ورقه ی کوچکی از مواد با مقاومت شناخته شده ی حرایتی قرار می گیرند . دمای کالریمتر به صورت خطی با زمان افزایش می یابد ، یعنی سرعت گرم شدن dT/dt = β ثابت https://vgrmalaysia.net/ نگه داشته می شود . این خطی بودن زمان نیاز به کنترل خوب دما ( کامپیوتری شده ) و طراحی خوب ابزار دارد . البته ، انجام آزمایش های کنترل شده ی خنک شدن و ایزوترمال نیز ممکن می باشد .

کالریمتر تیتراسیون ایزوترمال

در یک کالریمتر تیتراسیون ایزوترمال ، گرمای یک واکنش برای دنبال کردن یک آزمایش تیتراسیون استفاده می شود . این امر اجازه به تعیین نقطه ی میانی ( N ) یک واکنش و هم چنین آنتالپی آن ( delta H ) ، آنتروپی ( delta S ) و میل ترکیبی ( Ka ) را می دهد .

این تکنیک به ویژه در حوزه ی بیوشیمی دارد مهم می شود ، چون باعث ساده سازی مشخص کردن مواد متصل شده به آنزیم ها می شود . از این تکنیک به صورت متداولی در صنعت داروشناسی به منظور تعیین کاندید های بالقوه ی دارویی استفاده می شود .

کالریمتری جذب سطحی آب / گاز

کالریمتری جذب سطحی گاز روشی است که به منظور اندازه گیری آنتالپی جذب سطحی ، نظیر آنتالپی جذب سطحی آب ، طراحی شده است . این ابزار ترکیبی از سه سیستم است یعنی : آنالیزور مساحت سطح ، سیستم تزریق گاز و یک میکرو کالریمتر . این ابزار امکان اندازه گیری تغییرآنتالپی یک فرآیند جذب سطحی را امکان پذیر می سازد : یعنی جذب گاز تزریقی با حجم کنترل شده توسط مساحت مشخص سطح نمونه . یک آنالیزور نوع ASAP2020 کارخانه ی Micromeritics که به منظور اندازه گیری مساحت توسط روش BET استفاده می شود به عنوان یک آنالیزور سطحی به کار گرفته می شود و ، یک لامپ آبی ( water bulb ) با پمپ توربو به عنوان سیستم تزریق آب استفاده می شود . کالریمتر یک میکرو کالریمتر نوع کالوت ، Setaram DSC111 است . آزمایش به این ترتیب است : در ابتدا به آهستگ حذف تمامی آب سطحی یا گاز ها بدون تغییر ساختار صورت می گیرد ; سپس اندازه گیری مساحت سطح ; در پایان شروع به استفاده از کالریمتر با سیستم تزریق حجمی و اندازه گیری تغییر گرمای فرآیند جذب سطحی .

 

 

قیمت کالریمتر آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت دستگاه کالریمتر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما

  دربارۀ admin

  وب سایت باما تجهیز شامل اطلاعات مربوط به خرید و فروش و معرفی انواع دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد و از زیر مجموعه وب سایت های شرکت تجهیزیار می باشد